Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pěvecký sbor Cantare sklidil v Itálii nadšené ovace

date_range 23.Čvc, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Pěvecký sbor Cantare

Ve dnech 18. až 21. července se slavičínský pěvecký sbor Cantare zúčastnil 13. ročníku mezinárodního festivalu, který se konal v toskánských lázních Montecatini Terme.

 

Festival Toscana v Montecatini Terme je jedním z 12 festivalů, které pořádá MRF Musik Reisen Faszination pro pěvecké sbory a orchestry. Turisticky zajímavá lokalita a také atraktivní koncertní prostory uchvátily všechny účastníky. Ačkoli se sbor Cantare zúčastnil zahraničního festivalu MRF už počtvrté, slavnostní průvod městem zažili jeho členové až tady, v Montecatini. Byla to působivá přehlídka všech účastníků festivalu, z celkového počtu 15 souborů to byli mj. Španělé, Bělorusové, Finové, Poláci, ale také Italové, dokonce Kanaďané, Izraelci či dívčí pěvecký sbor z Číny. Cantare bylo jediným zástupcem Česka.

 

Po průvodu se jednotlivé soubory představily vždy jednou skladbou v překrásném prostředí lázní Tettucio. Během dvou dnů se pak konaly čtyři dílčí koncerty, kde se zúčastněné soubory prezentovaly. Koncert, na němž vystoupil pěvecký sbor Cantare spolu se sborem z Izraele, Běloruska a Itálie se konal v nádherném prostoru Sala Storica Hotelu Excelsior přímo v centru lázeňského města. Dramaturgie festivalu určila pásmo sboru Cantare až na úplný závěr festivalu. Hudební vystoupení Slavičanů tvořila pestrá skládanka různých stylů od moravské lidové písně Teče voda, teče, přes duchovní písně evropské i africké až po populární melodii z filmu Růžový panter. Efektně sestavený program vystoupení, precizní nastudování skladeb, perfektní výkony sólistů i celého sboru – to vše bylo odměněno nadšenými ovacemi ve stoje, které znamenaly, že sborový zpěv je ve Slavičíně na špičkové úrovni.

 

 

Účast na mezinárodním festivalu znamená nejen možnost poznat nová atraktivní místa, ale především se setkat s lidmi oddanými hudbě, poznat a slyšet sborové zpěvy z jiných zemí a v případě tohoto festivalu i z jiných kultur.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA