Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pietním aktem připomeneme Josefa Valčíka a 80 let od atentátu na Heydricha

date_range 24.Kvě, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Pietní akt u památníku plk. Josefa Valčíka ve Smolině. Foto: archiv města Valašské Klobouky

V sobotu 28. května se ve Smolině uskuteční pietní akt věnovaný památce rodáka Josefa Valčíka, jeho blízké rodiny a dalších obětí nacistické okupace. Shromáždění začne bohoslužbou u památníku na návsi v 10.30 hodin. Po mši bude následovat pietní ceremoniál, jehož součástí bude díky spolupráci Armády ČR také ukázka vojenské techniky, a to jak pozemní, tak i letecké. Informujeme veřejnost v regionu, že průlety vojenských letounů jsou plánovanou součástí pietního aktu.

 

„Před 80 lety byl Josef Valčík jedním z příslušníků Operace Silver A a podílel se na přípravě atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Kulaté výročí nejvýznamnější odbojové akce zrealizované v Evropě během druhé světové války přijedou uctít nejen příbuzní Valčíkovy rodiny, ale také zástupci Zlínského kraje, Armády ČR, výsadkoví veteráni i členové roty aktivních záloh, která nese Valčíkovo jméno. K pietnímu setkání jsou zváni také všichni obyvatelé Smoliny a široká veřejnost,“ pozvala Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky.

Pietní akt u památníku plk. Josefa Valčíka ve Smolině. Foto: archiv města Valašské Klobouky

„Po položení věnců a projevech hostů bude součástí programu aktivní ukázka výsadku z bojového vrtulníku Armády ČR, který posléze přistane ve Smolině na hřišti ke krátké prohlídce. Památku plukovníka Josefa Valčíka také armáda uctí přeletem vojenských letounů Gripen. V souvislosti s realizací těchto letů mohou obyvatelé v regionu zaznamenat zvýšenou hladinu zvuku,“ upozornil Petr Hnaníček, referent krizového řízení městského úřadu. Dodal, že ve Smolině bude k vidění také pozemní armádní technika, mimo jiné obrněné vozidlo kajman.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA