Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pietou uctí památku politických vězňů

date_range 25.Čvn, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Letos pošestnácté se bude ve Valašských Kloboukách vzpomínat na politické vězně, kteří za komunistického režimu trpěli a byli popraveni. Vzpomínkovou slavnost pořádá v pátek 25. června od 15 hodin Konfederace politických vězňů Valašské Klobouky ve spolupráci s Městem Valašské Klobouky. První část pietního odpoledne se odehraje v kulturním domě Klobučan a hosté pak položí věnce k památníku Obětem násilí let 1948 – 1989.

„Smyslem tohoto setkání je uchování a uctění památky politických vězňů, kteří především v padesátých letech, ale i později, trpěli a byli popravováni v těžkých komunistických lágrech. Do Valašských Klobouk vždy přijíždějí bývalí političtí vězni z celé republiky, každoročně je jich však čím dál méně. Skutečných pamětníků mučení a věznění ubývá, a proto je ještě naléhavější, aby nebyly jejich oběti a těžké zkoušky zapomenuty," uvedla za pořádající Ladislava Guričová. Vzpomínkového shromáždění se zúčastní také zástupci organizací sdružujících bývalé politické vězně z ostatních krajů a svou účast přislíbila i předsedkyně Konfederace politických vězňů České republiky Naděžda Kavalírová. „Letos bude mít setkání obzvlášť velký význam, připomeneme si totiž 60. výročí od popravení Milady Horákové," upozornila.

 

Kladení věnců k památníku Obětem násilí let 1948 -1989

 
Pro účastníky bude připraven kulturní program, ve kterém se představí mladá dechová hudba, dechový kvartet a další žáci Základní umělecké školy Valašské Klobouky a děti z národopisných a tanečních kroužků Domu dětí a mládeže Valašské Klobouky. „Poté budou za zvuku československé hymny položeny věnce a kytice k památníku Obětem násilí let 1948 – 1989," doplnila Ladislava Guričová. Na vzpomínkovou slavnost je zvána široká veřejnost.
 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA