Pingpongový turnaj v Lidečku ovládl Hořelka

date_range 19.Úno, 2018 featured_play_list Aktuality

Ve sportovní hale v Lidečku se v sobotu 17. února 2018 konal další z turnajů neregistrovaných hráčů ve stolním tenisu. Předchozí turnaje se uskutečnily v Ratiboři a v Hovězí a do Lidečka nakonec zavítalo 32 hráčů z celého valašského regionu. Favority bylo třeba hledat mezi Martinem Hořelkou z Valašské Polanky a Jiřím Holečkem ze Zlína, do bojů o medaile chtěli zasáhnout i borci pořádajícího oddílu z Lidečka. Při losování byli nasazeni hráči domácího oddílu a nakonec byly vytvořeny čtyři základní skupiny po osmi účastnících. Ze základních skupin první čtyři tenisté postupovali do vyřazovacích bojů. Již od úvodních her bylo zřejmé, že turnaj bude nabitý kvalitními hráči, kde si nikdo nebyl jistý, zda vyhraje a jestli postoupí do další části soutěže. Hodně zápasů tak končilo až po třísetových bitvách a několikrát se rozhodovalo až v dramatické koncovce.

Pingpongový turnaj v Lidečku              Foto: Stanislav Sekula             fotogalerie

První místo nakonec vybojoval Martin Hořelka z Valašské Polanky, dá se říct odchovanec z Lidečka, který už od malička jezdil do Lidečka trénovat, ten udolal ve finále Jiřího Holečka ze Zlína až po tuhém boji a krásné podívané 3:2 na sety, když prohrával již 0:2 a finálové utkání dokázal ještě otočit ve svůj prospěch. O třetí místo si to rozdali Martin Liška z Horní Lidče a Vlastimil Plšek z Ratiboře, Plšek zde však našel recept na nechybujícího obranáře Martina Lišku a získal tak cenné 3. místo. Soutěž žen vyhrála p. Holečková, bývalá Bučková, rodačka z Lidečka, ženy však v turnaji startovaly pouze tři a tak se nakonec všechny umístily "na bedně".

Poděkování za výbornou organizaci patří místním pořadatelům a také obci Lidečko, kdy starosta obce Vojtěch Ryza předával ocenění nejlepším jednotlivcům. Následující turnaj pro neregistrované hráče se uskuteční ve Střelné v sobotu 3. března 2018 a další klání se uskuteční 24. března v 2018 Brumově-Bylnici.