Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pivečkův lesopark inspiroval mladé umělce z obou stran hranice

date_range 20.Říj, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Studenti z uměleckých škol ve Slavičíně

Tři nové sochy, desítky výkresů a nespočet přátelství. To je výsledek přeshraničního uměleckého projektu, který se uskutečnil na konci září v Pivečkově lesoparku. Setkali se tam studenti a pedagogové dvou škol: Střední umělecko-průmyslové školy Uherské Hradiště a Školy umeleckého priemyslu z Trenčína. Přeshraniční projekt zahrnoval třídenní plenér (malování krajiny přímo v terénu, pozn. red.), který studenty seznámil s historií i současným stavem místa a především s osobností i odkazem Jana Pivečky.

 

Ač počasí úplně nepřálo a počátek akce propršel, v duchu Pivečkova hesla „Nikdy se nevzdávej“ vytvářeli svá díla, která budou ozdobou lesoparku i připravované výstavy. Studenti a pedagogové byli prostorem nadšení. „Vůbec jsem nevěděla, že za hranicemi máme takový klenot, jakým je Slavičín i s lesoparkem a obuvnickou historií tvořenou rodinou pana Pivečky,“ řekla trenčínská učitelka umění a módního návrhářství Lýdia Masár Poulová ze ŠUP Trenčín. „Jsem ráda, že studenti ze dvou různých škol, měst a dokonce zemí se mohli setkat a alespoň na chvíli společně tvořit a poznat se,“ zhodnotila akci Eva Jančeková, slavičínská sochařka, která plenér vedla. Z umělecké činnosti studentů vznikly také tři sochy: betonová „Mezi stromy“, keramické „Srdce lesa“ a kamenná skulptura „Zklidnění“. „Musím také dodat, že díky projektu se podařilo zvelebit některá již stávající díla a odfrézovat pařezy vzniklé po loňské kůrovcové kalamitě,“ upozornil starosta města Tomáš Chmela.

 

Částečné obnovy stávajících soch si cení také Božena Filáková, ředitelka Nadace Jana Pivečky, organizace vlastnící lesopark. „Tento projekt bereme jako potvrzení, že jej město podporuje. Jsme rádi za každou spolupráci, která Pivečkův lesopark zatraktivní,“ uvedla Filáková s tím, že i do budoucna se ve spolupráci s městem zvažuje, jak využít blízkosti cyklostezky do Nevšové a vysoké návštěvnosti turistů například zřízením kiosku či sezonní kavárny.

 

Studentské práce vytvořené v lesoparku se objeví na výstavě v galerii radnice města (vernisáž 2. 12.). Dalším výstupem projektu bude nová publikace o Pivečkově lesoparku a dvě informační cedule před touto volnočasovou zónou. Projekt byl podpořen z Fondu malých projektů.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA