Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Plameny ohrožovaly sousední domy

date_range 28.Srp, 2015 featured_play_list Aktuality

 

V pátek 28. 8. šest minut po druhé hodině noční vyhlásil operační důstojník krajských hasičů požární poplach jednotkám profesionálních a dobrovolných hasičů ze stanice Valašské Klobouky a obce Brumov. Tři cisternové vozy směřovaly na místo hlášeného požáru kůlny na ulici Sychrov.

Požár zasáhnul jednopodlažní hospodářskou přístavbu, která navazovala na obytné prostory a v jejíž bezprostřední blízkosti byly další dva rodinné domy. V době příjezdu hasičů na místo byl plameny zasažen celý interiér přístavby včetně sena uloženého v půdním prostoru. „Soustředili jsme se na likvidaci hlavního požáru a také na ochranu přilehlých objektů. To se podařilo a k rozšíření požáru nedošlo. Štěstím v neštěstí bylo i to, že přístavba měla plechovou střechu, která pomohla udržet plameny v objektu," uvedl tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje Libor Netopil.

Plameny z hořící kůlny ohrožovaly sousední domy      Foto: HZS Zlínského kraje      Další fotografie

Po lokalizaci požáru provedli hasiči dohašení jednotlivých ložisek hoření a rozebrání střešní konstrukce. K doplnění zasahujících cisteren bylo využito i blízkého hydrantu. Před šestou hodinou ranní byly dvě ze zasahujících jednotek odeslány na své stanice, na místě zůstali jako dohled pouze místní dobrovolní hasiči. Při události nedošlo k žádnému zranění civilních osob nebo zasahujících hasičů.

„V dopoledních hodinách se na místo události vrátí také naši vyšetřovatelé a policisté, kteří budou zjišťovat příčinu vzniku požáru a výši způsobené škody," doplnil Libor Netopil.

-tz- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA