Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Plameny pohltily restauraci na Bystřičce

date_range 30.Říj, 2012 featured_play_list Aktuality

 

V úterý 30. října, patnáct minut po třetí hodině ráno, přijalo krajské operační středisko hasičů ve Zlíně oznámení o požáru restauračního objektu v obci Bystřička u Valašského Meziříčí. Podle oznamovatele byly vidět jasné plameny šlehající z objektu.

„Operační důstojník vyslal ihned na místo jednotku profesionálních hasičů stanice Valašské Meziříčí současně s jednotkami dobrovolných hasičů obcí Bystřička, Jablůnka, Hošťálková a Valašská Bystřice. Celkem tedy k požáru mířilo šest cisternových zásahových vozidel," uvedl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Jako první na místo dorazila jednotka profesionálů z Valašského Meziříčí. Už ve chvíli příjezdu bylo jasné, že se jedná o velmi rozsáhlý požár, který zachvátil prakticky celý objekt restaurace. V některých částech budovy se požár nacházel již ve fázi dohořívání.

foto HZS Zlínského kraje    více fotek

„Hasiči vybavení dýchací technikou zahájili likvidaci požáru jak z vnější, tak následně i z vnitřní části objektu. Zvýšená spotřeba vody si následně vynutila také zřízení kyvadlové dopravy vody z blízké přehrady," popisuje událost mluvčí. Pozornost hasičů se také zaměřila na ochranu okolí objektu, na který navazoval lesní porost.

Lokalizace požáru se podařila po necelé hodině hasebních prací, krátce před půl sedmou ráno byl oheň zlikvidován.

„Poblíž místa události parkovalo vozidlo uživatele objektu. Ten se však na místě nenacházel. Z tohoto důvodu hasiči podrobné prohledávali požářiště. Žádná osoba ale na místě nalezena nebyla," podotkl Netopil.

Na místě požáru zahájili také svou práci vyšetřovatelé požárů z Valašského Meziříčí a policisté. Příčina vzniku požáru a výše vzniklé škody bude předmětem dalšího šetření.

Aktualizace:

Podle zjištěných informací vyšetřovatelem požárů by se měla způsobená škoda pohybovat asi okolo 1 000.000,- Kč. Vyšetřovatelé hasičů a policie prověřují možné příčiny vzniku požáru, mezi něž patří technická závada elektroinstalace, úmyslné nebo nedbalostní jednání.

-red-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA