Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Plameny zasáhly vzrostlé stromy. Požár vznikl od špatně uhašeného ohniště

date_range 26.Čvn, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Dobrovolní hasiči z Jablůnky u požáru v Janové. Foto: Radomír Dolanský

V pátek 24. června o půl třetí odpoledne vyjeli profesionální hasiči ze Vsetína a dobrovolné jednotky z obcí Halenkov, Hovězí, Jablůnka, Janová, Valašská Polanka a Vsetín do obce Janová na Vsetínsku k hlášenému požáru lesa.

 

V těžko dostupném terénu se požár rychle šířil. Hasiči ihned zahájili hasební práce. „Požár měli pod kontrolou až krátce před čtvrtou hodinou. Poté prolévali skrytá ohniska. Před půl šestou vyhlásil velitel zásahu likvidaci požáru a hasiči se postupně začali vracet zpět na své základny,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Plameny zasáhly v Janové vzrostlé stromy. Foto: HZS

Na požářiště se dostavil také vyšetřovatel hasičů. „Při ohledání zasaženého lesního porostu zjistil, že požár pravděpodobně vznikl rozděláním ohniště a jeho následným špatným uhašením. Ohniště poté vítr rozfoukal a způsobil lesní požár,“ uvedla Lucie Javoříková.

 

V délce okolo 150 metrů jsou zasaženy vzrostlé stromy. Celkově je tak požárem zničena asi 1/3 hektaru zalesněného porostu. Škoda byla předběžně odhadnuta na 180 tisíc korun. Na dohlídku zůstali na místě ještě několik hodin po uhašení místní dobrovolní hasiči.

 

U požáru zasahovalo sedm jednotek hasičů. Foto: Radomír Dolanský

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA