Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Platnost propadlých řidičáků se prodlužuje

date_range 08.Led, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv Ministerstva dopravy

Z důvodu nouzového stavu a ochrany zdraví obyvatel během pandemie COVID-19 přistoupilo Ministerstvo dopravy k prodloužení platnosti některých dokladů.

 

Z metodického stanoviska vyplývá, že doklady (řidičský průkaz, průkaz profesní způsobilosti řidiče, potvrzení o oznámení ztráty, odcizení, poškození nebo zničení řidičského průkaz), kterým skončila platnost v období od 1. září 2020 do 31. března 2021, budou dále platné dalších 6 měsíců od jejich „propadnutí“.

 

Ministerstvo dopravy uvádí tento příklad: Pokud vám platnost řidičského průkazu skončila 10. 11. 2020, dle tohoto stanoviska se považuje za platný do 10. 5. 2021.

 

„Je ale třeba uvést, že uvedená doba prodloužení platnosti řidičských průkazů se v budoucnu může změnit, a to v souvislosti s vydáním nového nařízení Evropského parlamentu a Rady k předmětné problematice, které je přímo použitelné a závazné pro všechny, kterých se dotýká. Vydání daného nařízení očekáváme začátkem roku 2021,“ uvádí ředitel odboru agendy řidičů Stanislav Dvořák z Ministerstva dopravy v metodickém pokynu.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA