Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Po loupeži se daleko nedostal

date_range 30.Čvc, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Ve čtvrtek po druhé hodině odpoledne přistoupil neznámý muž k jedné z přepážek peněžního ústavu v Rožnově pod Radhoštěm a pod pohrůžkou použití bomby vymohl na obsluze částku několika tisíc korun. Z lupu se dlouho neradoval, nedaleko banky jej policie zadržela.

Ve čtvrt na tři odpoledne k pokladní přepážce banky v Rožnově pod Radhoštěm přistoupil neznámý muž, který předal pokladní lístek s výhružným textem. „Žádal vydání hotovosti pod pohrůžkou použití bomby. Svůj úmysl podpořil položením předmětu podobajícího se nástražnému výbušnému systému na přepážku," uvedl preventista vsetínské policie Vladislav Malcharczik. Od přepážky si odnesl necelých devět tisíc korun a z banky odešel. Pokladní věc ihned oznámila i s popisem pachatele.
Policisté povolaní na prověření okolí loupeže si nedaleko centra Rožnova pod Radhoštěm všimli muže, který odpovídal získanému popisu. „Jakmile zastavili, jimi zpozorovaný muž se dal na útěk. Po několika desítkách metrů jej policisté dostihli a zadrželi," uvedl preventista. Jednalo se o jednapadesátiletého muže z Ostravy, který měl u sebe igelitovou tašku a finanční obnos odpovídající svou výší uloupeným penězům. Muž i s taškou byl převezen na rožnovskou policejní služebnu.
Nedaleko místa zadržení se našlo i vozidlo s částečně přelepenými značkami černou páskou, které zadržený muž poslední dobou používal.

U muže nalezená igelitová taška byla ještě téhož dne vyzvednuta pracovníky Pyrotechnické služby. Tito ji dále odvezli v pyrotechnickém zvonu do bezpečných prostor u obce Zubří k prozkoumání. V zabezpečeném a ohraničeném prostoru pyrotechnik igelitovou tašku prohledal. V ní nalezl i nástražný výbušný systém, který demontoval na jednotlivé součástky. Pyrotechnik uvedl, že se jednalo o realistickou napodobeninu nástražného výbušného systému. „Po tomto se pyrotechnici ještě přesunuli k pachatelovu vozidlu a i toto prohledali. V autě ale již nic nenašli," informoval Malcharczik.

Muže jsme ve čtvrtek večer obvinili pro trestný čin loupeže. Za tento trestný čin pachateli hrozí až desetileté vězení. „Dále jsme zjistili, že tento muž má bohatší trestní minulost. I proto skončil ve vazbě," dodal.

Policisté dále prověřují okolnosti případu a i to, jestli je to jediný skutek pachatele.

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA