Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Po nehodě uniklo 300 litrů paliva. Nasáklá půda se musela odbagrovat

date_range 28.Čvn, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Hasiči uniklou naftu na silnici zasypali sorbentem. Foto: HZS

V pátek 25 června před čtrnáctou hodinou se v katastru obce Vsetín stala dopravní nehoda dvou automobilů a kamionu, která na několik hodin zaměstnala hasiče ze stanic Vsetín, Valašské Meziříčí a Zlín. Řidič kabrioletu skončil po nehodě v péči posádky zdravotnické záchranné služby. Další dva řidiči vyvázli bez zranění. Při nehodě došlo k proražení jedné palivové nádrže kamionu, ze které začala unikat nafta na silnici a do půdy na okraji vozovky.

 

„Řidič osobního automobilu tovární značky Renault se pravděpodobně plně nevěnoval řízení a pozdě reagoval na vytvořenou kolonu. Když zbystřil a snažil se vyhnout srážce s před ním stojícím osobním automobilem značky Dacia, strhl řízení na levou strany komunikace. Narazil nejen do Dacie, ale i do protijedoucí nákladní soupravy. Došlo k proražení nádrže kamionu a úniku paliva,“ popsal pro server regionvalassko.cz mluvčí policistů Petr Jaroš.

 

Nehodu pravděpodobně zavinil řidič kabrioletu značky Renault

„Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že z kamionu, vezoucího pneumatiky, uniklo přes 300 litrů paliva. Dalších 400 litrů hasiči z vozidla zachytili do barelu. Uniklou naftu na silnici zasypali sorbentem. Taktéž provedli u vozidel protipožární opatření a odpojení autobaterií,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

 

Z důvodu masivního úniku nafty do půdy si velitel zásahu na místo povolal zástupce životního prostředí a vodovodů a kanalizací, neboť se jednalo o ochranné pásmo vodního zdroje s pitnou vodou pro Vsetínsko a hrozila kontaminace spodních vod. „Po vyhodnocení vážnosti situace bylo rozhodnuto o vybagrování a odvezení části půdy, do které nafta vsákla. S největší pravděpodobností bude muset být odstraněna i část povrchu silnice, pod kterou palivo proteklo,“ dodala Lucie Javoříková.

 

 

 

V době zásahu byl provoz na komunikaci sveden pouze do jednoho jízdního pruhu, což značně ovlivnilo provoz v blízkém okolí, kde se především od Vsetína tvořily dlouhé kolony. Řidič, který nehodu pravděpodobně zavinil, skončil vzhledem ke zranění ve vsetínské nemocnici. „Dechové zkoušky na alkohol byly negativní, materiální škoda byla předběžně odhadnuta na více než půl milionu korun,“ dodal Petr Jaroš.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA