Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Po příchodu domů našli manželé vyhořelý dům

date_range 29.Led, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Požár rodinného domu v obci Liptál, foto: HZS

Manželský pár byl ráno přiložit do krbu, poté odešli z domu. Když se po pár hodinách vrátili zpět, našli dům vyhořelý a plný štiplavého kouře. Ihned si na pomoc přivolali hasiče.

 

Krajské operační středisko hasičů vyslalo v úterý 28. ledna osm minut po půl jedenácté dopoledne k požáru rodinného domu v obci Liptál jednotku profesionálních hasičů ze stanice Vsetín. „V dýchací technice hasiči provedli průzkum místa požáru a zjistili, že již v budově nehoří, neboť došlo k samouhašení. Dům byl však plný kouře. Hasiči proto provedli přirozené odvětrání otevřením oken v domě. K urychlení odvětrání použili i přetlakovou ventilaci,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Manželům hasiči poskytli předlékařskou pomoc, kdy jim nasadili kyslíkovou masku, neboť se nadýchali kouře a oba vykazovali známky intoxikace kouřem. Proto si velitel zásahu na místo vyžádal i zdravotnickou záchrannou službu. Ta nakonec ženu i muže odvezla do krajské nemocnice.

 

Příčinu požáru šetří vyšetřovatel hasičů. Škoda je předběžně vyčíslena na půl miliónu korun.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA