Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Po seznámení na seznamce přišel o 345 tisíc korun

date_range 03.Kvě, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Zlínští kriminalisté prověřují další podvod, při němž přišel podvedený čtyřiatřicetiletý muž ze Zlínska o celkem 345 tisíc korun, které podle pokynů neznámé ženy investoval do kryptoměny.

 

Počátkem předchozího měsíce se muž prostřednictvím seznamovací aplikace seznámil se ženou, cizinkou, která mu tvrdila, že žije v Berlíně, ale v létě přijede na dovolenou do České republiky. „Po čase si začali psát přes WhatsApp, muž komunikoval za pomoci překladače. Žena mu tvrdila, že obchoduje s kryptoměnou a ať to zkusí také. S její pomocí si založil účet, kam vložil kopii občanského průkazu a vyplnil další osobní údaje. Poté už postupně „investoval“, vždy podle pokynů ženy,“ popsala mluvčí policistů por. Bc. Monika Kozumplíková.

 

I přes upozornění banky muž posílal peníze dál

 

Asi po týdnu ho upozornili pracovníci banky, z níž posílal peníze, že se stal pravděpodobně obětí podvodu a zablokovali mu účet. Muž tedy přišel do banky, tam potvrdil, že peníze posílal vždy sám a dobrovolně a účet si nechal odblokovat. Investoval postupně dál.

 

„Jakmile chtěl peníze vybrat, přišlo mu upozornění o tom, že má zaplatit další poplatky a daně a teprve tehdy si uvědomil, že byl neznámou ženou pravděpodobně podveden. Podal proto trestní oznámení,“ uzavřela příběh o dalším podvodu mluvčí policistů.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA