Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Po silnicích Valašska jezdí zdrogovaní řidiči

date_range 27.Bře, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Za posledních šest dnů přistihli vsetínští policisté hned tři řidiče pod vlivem drog. Všichni užili konkrétně pervitin. Posledního zdrogovaného muže za volantem zastavili vsetínští policisté ve středu 27. března brzy ráno. Krátce před šestou hodinou ráno zastavili vsetínští policisté v části Rokytnice ve Vsetíně řidiče ve vozidle značky Mercedes.

„Požadovali doklady potřebné k řízení. Řidiči chyběl řidičský průkaz, říkal, že si ho po poslední blokaci zapomněl vyzvednout. Pak následovala dechová zkouška na alkohol. Po negativním testu na alkohol vyzvali policisté řidiče k testu na drogy, kterému se řidič podrobil," uvedla mluvčí vsetínských policistů Lenka Javorková.

Ukázalo se, že šestatřicetiletý muž z Valašského Meziříčí usedl za volant po požití pervitinu, což později přiznal. „Kolegové řidiči zakázali další jízdu a chtěli mu zadržet řidičský průkaz, tak jak to v těchto případech zákon ukládá, jenomže zjistili, že muž řidičský průkaz nemá u sebe proto, že má zákaz řízení," podotkla mluvčí.

Vsetínští policisté mu ještě během dopoledne sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který trestní zákon ukládá až tříletý trest odnětí svobody.

„Řidiče pod vlivem narkotik zastavili policisté v centru Vsetína i včera odpoledne. Za volantem VW Polo seděl jedenadvacetiletý Vsetíňan. Test na drogy mu vyšel na pervitin a marihuanu," dodává Javorková.

Mladému řidiči, stejně jako pětadvacetiletému řidiči z Halenkova, kterého zastavili policisté minulý pátek a zjistili u něj rovněž pervitin, hrozí až dvacetitisícová pokuta a zákaz řízení až na jeden rok.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA