Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Po týdnu další povodeň. Tentokrát ještě silnější

date_range 11.Čvn, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ulice Luční ve Valašských Kloboukách. Foto: MP Valašské Klobouky

Další silná bouřka s vydatnými srážkami přešla přes náš region a zaměstnala profesionální a dobrovolné hasiče. V pondělí 10. června odpoledne a na večer vyjížděli k více než 60 událostem.

 

„V souvislosti se silným deštěm se zasahovalo nejvíce v Luhačovicích, nebo Valašských Kloboukách a okolí, Biskupicích, Hluku a Slavičíně. Jednalo se především o zaplavené silnice vodou a nánosy bahna, ucpané kanály, nebo propusti, či zaplavené sklepy a místy i zahrady. Hasiči vždy po vykonání činnosti přejížděli k dalším událostem,“ uvedl mluvčí hasičů David Martinec.

 

K večeru se situace postupně uklidňovala, ale ještě ve 21:00 například hasiči odčerpávali vodu ze zaplaveného areálu firem ve Vlachovicích.

 

Ve Valašských Kloboukách pomáhalo 20 jednotek hasičů

 

Vzhledem k vysoké nasycenosti půdy po minulých deštích znovu přinesla přívalové povodně, tentokrát v ještě větším rozsahu než před týdnem. Výrazně byla znovu zasažená lokalita Luční, která byla dočasně neprůjezdná. V ulicích Cyrilometodějská, Jana Nerudy i v místních částech došlo k zatopení sklepů rodinných domů. Voda tekoucí z luk také opět zaplavila Trhovisko. V 17.30 hodin zasedla povodňová komise, aby koordinovala potřebné úkony.

 

Video: voda uzavřela ulici Luční ve Valašských Kloboukách

 

Starosta města Josef Bělaška komentoval situaci ve svém městě (pondělí 10. 6. 2024): „Na území města Valašské Klobouky aktuálně pomáhá dvacet jednotek hasičů, které převážně čerpají vodu ze zatopených sklepů. Byla povolaná těžká technika, která znovu zprůjezdnila příjezdovou komunikaci do ulice Luční. Z důvodu poškozeného povrchu ale zůstává nadále uzavřená ulice Jana Nerudy. Po dohodě s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje jsme přistoupili k preventivnímu odčerpání vody z městského koupaliště, které bylo tentokrát celé zaplavené.“

Valašské Klobouky

K usnadnění likvidace následků bleskové povodně město Valašské Klobouky distribuje vysoušečů od HZS ze Zlína a Valašského Meziříčí. V případě požadavku na vypůjčení přístroje i na zajištění jakékoli jiné pomoci s odstraňováním škod se obyvatelé mohou obracet na referenta krizového řízení Petra Hnaníčka na tel. 724 396 397.

 

 

Foto: HZS, SDH, MP Valašské Klobouky, město Valašské Klobouky

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA