Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Poctiví řemeslníci se představili ve Zlíně

date_range 27.Úno, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Ukázky tradičních i téměř zapomenutých řemesel a ochutnávky regionálních specialit od místních výrobců byly hlavní náplní akce „Poctivá výroba a řemesla", která se ve čtvrtek 26. února uskutečnila ve zlínském 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU. Zúčastnili se jí také náměstek hejtmana Zlínského kraje Ivan Mařák, který nad jejím konáním převzal záštitu, a Milena Kovaříková, předsedkyně výboru krajského zastupitelstva.

Toto setkání regionálních výrobců a prezentace jejich produktů se uskutečnilo u příležitosti ukončení dvouletého projektu občanského sdružení Líska nazvaného „Poctivě vyrobené – podpora regionálních výrobců ve Zlínském kraji". Po celý den probíhaly prodej a ochutnávky výrobků i praktické ukázky práce výrobců. K vidění byly práce řezbáře, bednáře, kováře nebo výrobců keramiky. Lidé si prohlédli i výrobu látkových či dřevěných hraček nebo tkaní koberečků.

„Zlínský kraj akce takovéhoto charakteru samozřejmě vítá a podporuje, neboť mají obrovský význam pro zviditelnění kvalitních výrobců potravin i dalších producentů, kterých je v našem regionu spousta," uvedl Ivan Mařák.

 foto Zlínský kraj

Mezi gastronomickými specialitami nechyběly například zabijačkové pochoutky, tyčinky a sladkosti paní Malé, pochoutky z moštárny v Hostětíně, kvalitní produkty z biofarmy v Lidečku nebo masné a uzenářské produkty z vyhlášeného řeznictví v Liptálu.

Připraven byl bohatý doprovodný program, na kterém se spolupodílely Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně a také občanské sdružení Líska. Už ráno odstartovaly edukační programy pro školy. Muzeum si pro žáky prvního stupně připravilo Dílnu U tkalce Nitky, v níž si děti zhotovily vlastnoručně utkaný přívěsek. Galerie zase lákala na Umění v řemeslu.

„V této galerijní dílně si žáci prostřednictvím tradičních i netradičních výtvarných technik mohli vytvořit masku lidské tváře. Vyzkoušeli si grafické, malířské či jiné řemeslné postupy při její tvorbě," upřesnil Martin Čada z galerie. Odpoledne pak byly na programu tvořivé dílny pro rodiny s dětmi. 

 Masopustní obchůzka v podání národopisného souboru Klobučan    foto Zlínský kraj    další foto

Odpolední program dále zpestřilo vystoupení malých dětí z folklorního souboru Vonička. K vidění byla i tradiční masopustní obchůzka v podání národopisného souboru Klobučan, který vyrazil i do okolních ulic.

Návštěvníci akce měli také možnost zhlédnout výstavu o historii masopustních obchůzek ve zlínském regionu. Muzeum tuto výstavu otevřelo již 9. února a potrvá ještě do 1. března.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA