Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pod čistírnou odpadních vod ve Štítné nad Vláří uhynuly ryby

date_range 12.Srp, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Uhynulé ryby. Foto: HZS

Ve Štítné nad Vláří došlo ve čtvrtek 11. srpna k úniku splašků z čistírny odpadních vod do řeky Vláry. Hlášení přijali hasiči v 18:56 hodin. Pod výtokem z čističky uhynulo v délce asi 500 metrů přibližně 150 kusů ryb.

 

„Podle pokynů České inspekce životního prostředí jsme provedli odebrání 3 vzorků na různých 3 místech řeky a předáme je Policii České republiky. Odběry na ropné látky byly negativní,“ uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. K úniku vyjely jednotky HZS Zlínského kraje stanice Slavičín a Zlín s technickým chemickým automobilem, a dále jednotky dobrovolných hasičů obcí Brumov, Štítná nad Vláří, Návojná a Šanov. Hasiči měli mimo jiné za úkol ředit vodu, aby snižili koncentraci škodlivých látek v řece.

 

Zásah hasičů na řece Vlára. Foto: HZS

 

K úniku splašků došlo kvůli závadě na čističce, tu se naštěstí podařilo opravit. Výši škody vyčíslí místní Moravský rybářský svaz, z.s. V pátek ráno člen vodní stráže provede monitoring na řece Vláře. Pokud by i nadále docházelo k úhynu ryb, vyjeli by hasiči po domluvě opět čeřit vodu.

 

Na místo se dostavila Česká inspekce životního prostředí a v součinnosti s místně příslušným vodoprávním úřadem provádí šetření. Na namístě jsou rovněž zástupci HZS, rybářů, Správy CHKO a rovněž bylo kontaktováno i povodí Moravy.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA