Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pod kopcem Vávrovec vzniká nový podchod

date_range 27.Srp, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Nově vybudovaný podchod má více ochránit pěší. Ale také řidiče, kteří se mohou ne vlastním přičiněním stát viníky dopravní nehody. „Základní důvod proč je nezbytné vystavět podchod je zcela jasný. Potřebujeme v obci, konkrétně na tomto místě, zvýšit bezpečnost. V tom místě chyběl a chybí prostor pro přecházení pod železničním podjezdem," říká starosta obce Horní Lideč Josef Tkadlec.

Stavbě předcházela jednání, která trvala více než tři roky a až v letošním roce se podařilo zamýšlený záměr dořešit do pozitivního konce. Celou zakázku pro obec provádí Správa železniční dopravní cesty. Na její vrub jdou také veškeré finanční náklady, které se pohybují kolem pěti milionů korun. „Naše obec se podílí pouze na vybudování chodníku a osvětlení uvnitř podchodu," doplňuje informace starosta obce.

V Horní Lidči dojde k odstranění dalšího rizikového místa na silnici        foto: redakce

Řidiči musí na místě počítat s malým zdržením, protože výstavba podchodu se realizuje za plného provozu. Aktuálně byly provedeny počáteční výkopové práce, které předznamenávají, kde bude nový podchod stát. Omezení nastalo také ve vlakových spojích. Na trati vedoucí z Horní Lidče do Bylnice je do poloviny září výluka, protože došlo k částečné demontáži kolejí.

Motorové vlaky tak až do tohoto data nahradila autobusová doprava. „Stavba by měla být hotová během měsíce října," dodává na závěr Josef Tkadlec.

Ludmila Brousilová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA