Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pod slavičínským zámkem vzniká unikátní parkoviště

date_range 06.Pro, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ve Slavičíně vzniká zasakovací parkoviště

Nejmodernější technologie se používají při výstavbě nového parkoviště u Zámeckého parku ve Slavičíně. Do finiše se dostává projekt na vybudování parkoviště s ekologickým vsakovacím povrchem, které bude sloužit návštěvníkům parku i zámku Wichterle nad ním.

 

Celkem plánujeme vznik 18 parkovacích míst, z nichž dvě budou vyhrazena pro invalidy. Ta nalezneme nejblíže stávajícím toaletám. „U těch nyní projektujeme rekonstrukci interiérů pro budoucí rekonstrukci,“ upozornil starosta města Tomáš Chmela. Podložní vrstvy nového parkoviště budou tvořit sanační vrstvy, které zde budou plnit dvojí funkci, a to sběrné plošné drenáže, a funkci sanační zvyšující tuhost zemní pláně. Nový dlážděný kryt vozovky i jeho podloží z nestmelených vrstev drceného kameniva by měly splňovat vysoký stupeň úrovně vsaku. Pod sanační vrstvou jsou již nyní zapuštěna hluboká páteřová drenážní žebra a vsakovací objekty odvádějící vsáklou srážkovou vodu do propustného podloží.

 

„Tato unikátní technologie bude ve Slavičíně a v celém regionu vyzkoušena vůbec poprvé,“ doplnil starosta města.

Ve Slavičíně vzniká zasakovací parkoviště

Dlouhé roky rostl v přední části prostoru javor, který musel být odstraněn, protože by zřejmě nepřežil obkopání. „Přímo v místě, kde rostl, však bude zachován ostrůvek, do kterého vysadíme strom nový,“ ujistil Tomáš Chmela.

 

Celá akce je spolufinancována z evropského Operačního programu Životní prostředí. Z celkových nákladů projektu 3,1 milionů korun bez DPH EU přispěje zhruba 70 %. Jedná se o další počin pro lepší životní prostředí ve Slavičíně. „Pokud se celá technologie osvědčí, naplánujeme její další využití. Již nyní je v přípravě záměr obnovy velkého a neutěšeného parkoviště v areálu charity,“ uzavřel slavičínský starosta.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA