Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pod základní školou povede nový chodník

date_range 31.Srp, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Ve Valašských Kloboukách byla zahájena první etapa projektu Bezpečné cesty do škol, při které vznikne nový bezbariérový chodník na ulici Dlouhá pod základní školou. Souběžně s dvousetmetrovým úsekem pro pěší vyroste také deset podélných parkovacích stání pro vozidla. V lokalitě bude provedena i výstavba nové dešťové kanalizace a přeložka veřejného osvětlení. Celkové náklady za tuto etapu dosahují výše 4,3 milionu korun.

„Máme připravený projekt Bezpečné cesty do škol, který komplexně řeší bezbariérové úpravy ulic a křižovatek v širším okolí mateřské a základní školy. Jeho náklady jsou předpokládány ve výši 22,5 milionu korun a na realizaci budeme podávat žádost o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Nyní jsme zahájili první etapu, kterou bude město stavět z vlastních prostředků, protože parkovací stání ani odlehčovací kanalizace nejsou dotací podporovány," informovala starostka Eliška Olšáková.

 Pod klobouckou základní školou povede nový chodník

Kvůli stavbě bude nutné upravit v ulici Dlouhá provoz automobilů i pohyb pěších. Rekonstruovaný úsek bude průjezdný jedním pruhem ve směru od křižovatky s ulicí Jana Nerudy po křižovatku s ulicí Školní. Chodci budou nasměrováni k bezpečnému průchodu do areálu školy, kde pro ně bude vymezena trasa podél školní budovy a také kolem sportovního hřiště. Lidé směřující na polikliniku budou moci procházet ulicí Josefa Valčíka.

Na bezpečnost bude od začátku školního roku dohlížet městská policie. „Řidičům i chodcům se velice omlouváme za komplikace, které investiční akce ve vytížené ulici přinese, a prosíme je o trpělivost. Naší snahou bylo započít rekonstrukci už v červenci, avšak vyřizování stavebního povolení odsunulo začátek prací až na polovinu srpna. Přesto věříme, že bude vše probíhat bez problémů," dodala Eliška Olšáková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA