Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Podvodnice okradla seniorku o úspory

date_range 20.Čvc, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Včera odpoledne okradli v jednom vsetínském bytě seniorku. Dvaaosmdesátiletou paní připravil neznámý muž se ženou pod záminkou vyúčtování plynu o bezmála 40 000 korun. Mělo se jednat o pachatele tmavší pleti.

Kolem druhé hodiny odpoledne oslovila na ulici dvaaosmdesátiletou seniorku nějaká žena, která se vydávala za pracovnici plynáren a říkala, že nese paní vyúčtování plynu. Seniorka ženě uvěřila a šla s ní do svého bytu.

„Sedly si do kuchyně, kde žena chtěla po paní domácí občanský průkaz, ze kterého opisovala nějaké údaje, přitom vyzvídala, zda má doma nějaké peníze," uvedla tisková mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková. Potom řekla, že bude lepší věci řešit v obýváku, proto se tam obě přesunuly. V průběhu asi půlhodinové návštěvy chtěla podvodnice rozměnit tisícovou bankovku, nato jí seniorka řekla, že nemá drobné. Pak chtěla podepsat nějaký papír, který penzistka podepsala, co tam bylo napsané, okradená paní neví. „Žena, která měla tmavší pleť, se rozloučila a odešla. Majitelka bytu se pak ještě podívala z okna a spatřila ženu odcházet s nějakým mužem," informovala mluvčí.

Po chvilce se jí celá záležitost rozležela v hlavě a svěřila se důvěrnici domu, která věc oznámila na policii. Až po příjezdu policie paní zjistila, že jí z bytu zmizelo 37 000 korun a nějaké zlato.

K popisu podvodnice okradená paní uvedla, že mohla mít 30-35 let. Byla plnoštíhlé asi 165-170 cm vysoké postavy. Vlasy měla černé, kudrnaté, dlouhé po ramena. Oblečené měla bílé šaty s drobnými modrými květy. Muž mohl být vysoký asi 175 cm. Věk stará paní odhadovala na 35 let. Oblečené měl asi modré pruhované tričko. Jednalo se rovněž o muže tmavší pleti.

„Za krádež a porušování domovní svobody hrozí pachatelům v případě dopadení a prokázání viny až dvouletý trest odnětí svobody," dodala mluvčí.

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA