Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Podvodník připravil seniorku o jeden a půl milionu korun

date_range 06.Úno, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Dalším jen těžko uvěřitelným případem lidské důvěřivosti se zabývají policisté z oddělení hospodářské kriminality ve Zlíně. O bezmála jeden a půl milionu připravil seniorku ze Zlínska neznámý podvodník, který se vydával za známého kanadského herce, který podporuje charitu a pomáhá potřebným.

 

Prostřednictvím komunikace na whatsappu či emailu sliboval ženě nejprve vyléčení jejího nemocného syna, poté sňatek. Dokonce jí vyhrožoval americkými soudy za to, že měla v komunikaci na sociální síti urazit jeho přítelkyni.

 

„Žena přišla o veškeré úspory, o peníze svého syna, stavební spoření, důchodové pojištění, prodala svůj i synův stavební pozemek a vzala si dvě půjčky. Peníze muži zasílala v období od května roku 2021 do března loňského roku. Vloni v lednu mu dala dokonce přístup do svého internetového bankovnictví, protože jí tvrdil, že jí potom všechny peníze vrátí. Mohl tak čerpat z jejího účtu, kdykoli tam měla peníze. Žena po nějaké době změnila přístupová hesla a komunikaci s mužem ukončila,“ popsala mluvčí policistů por. Bc. Monika Kozumplíková.

 

Za trestný čin podvod hrozí pachateli v případě jeho vypátrání až osmiletý trest odnětí svobody.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA