Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pohotovost v poliklinice zkrátí čekání

date_range 22.Úno, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Snaha odlehčit přetíženým nemocničním ambulancím, zkrátit pacientům čekání a urychlit jejich ošetření vedla Vsetínskou nemocnici k prodloužení provozní doby pohotovosti v poliklinice. Lékařská pohotovostní služba (LPS) v prvním patře polikliniky je nyní o dvě hodiny delší, k dispozici až do 22.00 hodin. (Ve všední dny od 17.00 do 22.00 hodin, o víkendech a svátcích od 8.00 do 22.00 hodin). Připravena je postarat se o děti i dospělé.

„Pacienti by měli při zhoršení svého zdravotního stavu zamířit ke svému praktikovi, případně na pohotovost v poliklinice. V ambulanci se střídají ve službách zpravidla praktičtí lékaři a internisté, kteří jsou připraveni pomoci vyřešit řadu obtíží," uvedl člen představenstva, náměstek pro lékařskou péči MUDr. Bořek Lačňák.

Pohotovost v poliklinice je nyní o dvě hodiny delší            foto: Vsetínská nemocnice

Nejčastějším důvodem k návštěvě pohotovosti bývají nejrůznější úrazy, vysoké teploty spojené s nevolností, závratí, stavy dušnosti, ledvinové koliky, žlučníkové záchvaty. „Lidé by neměli obcházet praktického lékaře či pohotovost. Stává se nám, že zamíří přímo do specializované příjmové interní ambulance, a to často s méně významnými obtížemi – s angínou, s klíštětem, se kterými by se měli obrátit právě na praktického lékaře, případně na pohotovost. Výrazně se tak komplikuje péče o vážně nemocné hospitalizované a prodlužuje čekání na ošetření," komentoval MUDr. Lačňák.

Jakými zásadami se tedy obecně řídit?
Pacient by měl prioritně směřovat ke svému praktickému lékaři v jeho běžné ambulantní době. Praktický lékař jej nejlépe zná, pokud zdravotní stav vyžaduje návštěvu specialisty, je tam odeslán a zpravidla i objednán. „Pokud nemáte svého praktika, můžete se obrátit na ambulanci praktického lékaře Vsetínské nemocnice, MUDr. Šimečka, tel. 571 490 355, 354," doporučil MUDr. Lačňák. Jestliže nastane náhlá změna zdravotního stavu mimo ambulantní dobu Vašeho praktického lékaře, je tu pro tyto účely Lékařská pohotovostní služba (LPS). Při podezření na závažnější onemocnění je pacient odeslán do specializované nemocniční ambulance. Kam jsou směřovány také sanitky Zdravotnické záchranné služby.

Lékařská pohotovostní služba (LPS)
pro děti a dospělé, 1. patro polikliniky, přístup venkovním schodištěm. Zvonek pro zajištění bezbariérového přístupu dole u schodiště.

Provozní doba LPS:
ve všední dny
17.00 – 22.00 hodin
víkendech a svátcích
8.00 – 22.00 hodin
Tel.: 571 818 583.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA