Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pojďte s průvodcem na prohlídku první české secesní stavby

date_range 22.Úno, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Dům Josefa Bratmanna. Foto: Jan Zainer

Na tento týden připadá Mezinárodní den průvodců v cestovním ruchu, a tak se i ve Valašských Kloboukách můžete těšit na jednu průvodcovskou „lahůdku“. Ta vám zpřístupní interiéry domu Josefa Bratmanna, který je vůbec první secesní stavbou na českém území. S historií významného objektu i s architektonickou tvorbou jeho autora, zdejšího slavného rodáka Huberta Gessnera, se seznámíte v pátek 25. února od 14 hodin. Komentovanou prohlídku pro vás připravilo valašskokloboucké městské muzeum, vstup bude zdarma.

 

„Dům Josefa Bratmanna je skutečně první secesní stavbou v rámci celé naší země. Pro klobouckého rodáka a toho času již významného a zámožného vídeňského podnikatele ji v červnu 1895 projektoval další zdejší rodák Hubert Gessner. Tou dobou byl studentem prvního ročníku na vídeňské akademii výtvarných umění v ateliéru Otto Wagnera,“ uvedl Petr Odehnal, historik městského muzea. „Dnes tento historický objekt slouží jako sídlo základní umělecké školy, a tak není pro návštěvníky běžně přístupný. Komentovaná prohlídka je proto unikátní možností, jak se pokochat jeho interiéry,“ pozval.

 

Sraz zájemců bude ve 14 hodin přímo před domem Josefa Bratmanna v ulici Smetanova. Po prohlídce mohou účastníci individuálně navštívit i expozice věnované Hubertu Gessnerovi a jeho tvorbě v ČR i zahraničí.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA