Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pojistnými podvody si muži přišli na miliony

date_range 01.Bře, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Tři pánové ve věku 63, 64 a 72 let si vyslechli obvinění z trestného činu pojistný podvod. Na úkor dvou pojišťovacích společností získali více než deset milionů korun a další tři a půl milionu se ještě dostat pokusili. Podle slov policejní mluvčí Jany Macalíkové, začali policisté trestnou činnost těchto postarších pánů prověřovat v listopadu roku 2011. Hlavním iniciátorem a organizátorem je nejmladší obviněný, třiašedesátiletý muž ze Zlína.

„Ten pracoval od roku 2010 pro dvě pojišťovny. Obě s ním po několika měsících spolupráci ukončily a oznámily policii podezření z pojistného podvodu. Postupným vyšetřováním jsme zjistili, že obviněný skutečně jednal v rozporu se smluvními podmínkami a zákonem," uvedla Macalíková.

Muž měl se svými klienty sjednávat tzv. životní pojištění. Místo toho se s dalšími dvěma známými snažili o vytvoření jakési pyramidové společnosti. Jejich cílem bylo vytvořit síť klientů, kdy každý nový klient měl do systému přivést další dva lidi ze svého okolí.

„Každý nový zákazník uzavřel pochopitelně investiční pojištění. Za uzavřené pojistky pak pojišťovny vyplácely provize. Pojištěné klienty obvinění měli přesvědčit, že pojistné nemusí platit, protože je bude za ně hradit sám zprostředkovatel prostřednictvím sdružení, které vytvořil s oběma dalšími obviněnými," popsala jejich činnost mluvčí.

Ve skutečnosti šlo o to, aby rychle uzavřeli co nejvyšší počet pojistných smluv s cílem vylákat provize od pojišťoven, aniž by měli v úmyslu pojištění za své klienty dlouhodobě hradit.

„Pánové takto uzavřeli v průběhu šesti měsíců asi 960 smluv," dodala Jana Macalíková.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA