Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Policejní hlídky se zaměří na alkohol

date_range 25.Bře, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Stejně jako každý rok, tak i během letošního prodlouženého velikonočního víkendu se policisté napříč celým Zlínským krajem zapojí do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce. Ta je vyhlášena ve snaze ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a snížit vývoj dopravní nehodovosti na pozemních komunikacích.

Už šestým rokem budou zodpovědní řidiči na vybraných stanovištích odměněni nealkoholickým pivem a alkohol testerem. Dle aktuální studie počet dopravních nehod pod vlivem alkoholu mezi lety 2010 a 2015 klesl o téměř 10 %. Tento pozitivní trend je dán především díky patnáctiprocentnímu poklesu v počtu dopravních nehod motorových vozidel způsobených pod vlivem alkoholu. „Dokazuje to, že je důležité se prevenci stále věnovat. Velikonoce patří v tomto ohledu mezi rizikové dny. Proto jsme i letos zvolili začátek kampaně právě na tento prodloužený víkend," říká Martina Ferencová, manažerka projektu Řídím, piju nealko pivo.

 Ilustrační foto PČR

Policejní hlídky se obecně zaměří na dodržování silničních pravidel s důrazem na odhalení řidičů pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Velikonoční provoz má svá specifika: na silnicích se objeví mnoho „svátečních" řidičů, jejichž reakce jsou mnohdy nepředvídatelné, za volant či řídítka bezesporu usedne i několik řidičů pod vlivem alkoholu a problémy na některých úsecích může způsobit i zvýšený provoz, a to zejména v pátek a v pondělí. Vzhledem k víkendové předpovědi počasí musí řidiči také počítat s tím, že se na silnicích pravděpodobně objeví více cyklistů a chodců. Pro ty pravidla silničního provozu samozřejmě platí také.

„Osvěta a prevence je vždy účinnější než jakákoliv forma a výše trestu," uvádí ke kampani plk. Tomáš Lerch z dopravní policie ČR. „Bohužel se při kontrolách každoročně setkáváme s hazardéry, kteří usednou za volant i pod vlivem alkoholu. Proto je na místě právě odpovědné řidiče, kterých je naštěstí drtivá většina, ocenit," dodává.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA