Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Policejní Tatra pyrotechniků z Vrbětic doprovodí spanilou jízdu trucků

date_range 23.Srp, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Truck Sraz Zlín, ilustrační obrázek

Tradiční akce pro milovníky velkých aut má i letos zázemí v areálu Kapřína v Březůvkách. 14. ročník Truck Srazu Zlín svoje brány otevře v pátek 23. 8. 2019 v 17.00 hodin, kolem 19.00 hodin odjedou Trucky do Zlína, kde budou od 19.30 do 20.30 hodin vystaveny na ulici Hradská. Poté bude následovat večerní spanilá jízda osvětlených Trucků centrem města Zlína. Spanilá jízda projede městem celkem dvakrát, a to v pátek ve 20.30 hod. a v sobotu v poledne (více o akci na stránkách pořadatelů zde). S průjezdem několika desítek trucků Zlínem bude souviset dopravní omezení v ulicích města. Na poklidný průjezd městem budou dohlížet desítky policistů z obvodních oddělení i z oddělení dopravní policie, nápomocní jim budou také strážníci Městské policie ze Zlína.

 

„Buďte při svých víkendových cestách obezřetní a trpěliví, a pokud je to možné, raději se v inkriminovaných časech centru krajského města vyhněte, jinak riskujete až půlhodinové zpoždění. Nesnažte se zařadit do kolony jedoucích kamionů, zejména při spanilých jízdách městem,“ upozornila mluvčí policistů  Monika Kozumplíková.

 

Letošní kuriozitou obou spanilých jízd bude doprovod speciálního policejního vozidla Tatra Force 8×8, které využívají policisté Pyrotechnické služby Policie České republiky pro převoz materiálu z muničního skladu ve Vrběticích. Jedná se o čtyřnápravové nákladní vozidlo v policejním provedení, postavené na klasickém podvozku Tatry s nezávislými výkyvnými a vzduchem odpruženými polonápravami. Tento podvozek přenáší na kabinu i na ložný prostor minimum vibrací a zejména z tohoto důvodu byl vybrán jako nejvhodnější pro bezpečnou přepravu munice. Pro převoz výbušnin využívají pyrotechnici snímatelný balisticky zodolněný kontejner. Vozidlo je dále vybaveno hydraulickou rukou, která je určena k  manipulaci s těžkými předměty a s municí, zejména s leteckými pumami. Rameno ruky je možné vysunout až na vzdálenost 14 metrů a na této vzdálenosti je možné manipulovat s předmětem o hmotnosti 1 tuna.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA