Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Policie přistihla nezletilé, kteří požili alkohol: Více dívek než chlapců

date_range 03.Čvc, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: PČR

Policisté ve Zlínském kraji se uplynulý víkend zapojili do celostátní akce „Hazard, alkohol, děti“, která je zaměřená na kontrolu podávání alkoholu mládeži a hazardní hraní. Policisté přistihli 20 dívek a 5 chlapců ve věku od 15 – 18 let, kteří požili alkohol.

 

Desítky policistů se v pátek a v sobotu večer vydaly do restaurací, klubů, zábavních podniků, diskoték, ale i parků, sídlišť a na náměstí kontrolovat, zda tam není podáván osobám mladším 18 let alkohol. „Policisté v 25 podnicích zkontrolovali přes 400 osob. V jejich sítích uvízlo 25 mladistvých, kterým někdo nezákonně prodal nebo podal alkohol a byli pod jeho vlivem. Zajímavostí je, že se ve 20 případech jednalo o opilé dívky a pouze v 5 případech o chlapce,“ informovala policejní mluvčí Lenka Javorková.

 

Mezi nejvyšší naměřené hladiny alkoholu patřila hodnota 1,62 promile u mladistvého chlapce na Uherskohradišťsku. Ještě vyšší hladinu alkoholu v dechu však měl patnáctiletý mladík v Hulíně, který nadýchal 1,66 promile. „Tento mladík nebyl kontrolovaný v restauraci, ale policisté ho přistihli, jak jede opilý na jízdním kole. Mladík byl vůči policistům arogantní a agresivní, proto ho museli kolegové za pomocí hmatů a chvatů spoutat. Po propuštění z policejní služebny ho policisté předali za asistence sociální pracovnice rodičům,“ popsala Javorková.

 

Policisté v deseti případech zjistili, kdo mladistvým alkohol prodal nebo podal. Tyto přestupky postoupíme příslušnému správnímu úřadu k projednání. V průběhu kontrol policisté zjistili osobu v celostátním pátrání, na kterou byl vydán příkaz k zatčení.

 

Kontroly proběhly ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje, Krajskou hygienickou stanicí, Českou obchodní inspekcí, Oddělením sociálně právní ochrany dítěte a městskými policiemi.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA