Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Policie varuje zákazníky před zloději

date_range 25.Bře, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Ve středu 25. března znovu začíná v prodejnách Albert tradiční preventivně informační kampaň Policie České republiky s názvem „Obezřetnost se vyplatí". Jejím cílem je minimalizovat množství kapesních krádeží v obchodech nejen v období Velikonoc. Zástupci Policie České republiky navštíví prodejny Albert, aby přímo
na prodejní ploše poradili zákazníkům, jak chránit své osobní věci.

Informační kampaň poběží až do 8. dubna a záměrně byla naplánována v termínu před Velikonocemi, kdy se v obchodech vyskytuje zvýšený počet nakupujících, což nahrává kapesním krádežím. „Velikonoce, podobně jako další větší svátky v roce, jsou obdobím, kdy lidé více nakupují a mnohdy nevěnují velkou pozornost svým osobním věcem. Obezřetnost je přitom na místě. Zákazníci často zapomínají, jak rychle a nepozorovaně se mohou stát obětí krádeže," říká Dagmar Krausová, tisková mluvčí obchodního řetězce Albert. „Je důležité na tento fakt zákazníky upozornit. Velmi nás proto těší, že se nám povedlo i v letošním roce navázat na úspěšnou spolupráci s Policií ČR, jejíž zástupci varují naše zákazníky přímo na prodejnách," dodává Dagmar Krausová.

Ve vybraných supermarketech a hypermarketech Albert se budou v průběhu kampaně pohybovat hlídky Policie České republiky. „Úkolem našich policistů v prodejnách je informovat zákazníky o praktikách zlodějů a dále předávání rad a doporučení, jak si i v průběhu nákupu chránit své osobní věci. Rizikem pro nakupující může být například otevřená kabelka nebo peněženka či klíče od auta v kapse kabátu. Klasickým pánským zlozvykem je pak peněženka zastrčená v zadní kapce kalhot. Často také zákazníci nechávají své cennosti volně ležet v nákupních vozících a nevědomky tak usnadňují zlodějům ‚práci‘. Policisté budou na tato rizika sledovat a aktivně na ně upozorňovat," uvádí pplk. Mgr. Zuzana Pidrmanová koordinátorka prevence Policejního prezidia ČR.

Zákazníci prodejen Albert budou kromě toho informováni o kampani také prostřednictvím rádiových spotů přímo na prodejnách.

Kapesní krádeže se samozřejmě netýkají jen obchodních domů, ale i městské hromadné dopravy a dalších míst, kde se pohybuje větší počet lidí. K častým problémům dochází také na parkovištích před supermarkety a hypermarkety. Jen v loňském roce bylo od ledna do konce října v České republice hlášeno 10 531 případů kapesních krádeží. Z tohoto počtu jich více než polovina (5 907) byla zaznamenána v Praze.

-pr-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA