Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Policisté doprovodili rodící ženu do porodnice

date_range 30.Srp, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto. Video níže

Miminko se narodilo pár minut po příjezdu. Aniž by o tom věděli, pouhých pár minut dělilo novopečené rodiče od radostné události. Bylo jim jasné, že doprava ve městě jim neumožní se v dopravní špičce krátce před šestnáctou hodinou dostat do porodnice včas. Stáli totiž v koloně vozidel na třídě T. Bati. Nezbylo nic jiného, než zavolat na tísňovou linku policie se žádostí o pomoc. Měli štěstí. Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení byli právě v tu dobu poblíž. Když uslyšeli ve vysílačce žádost o pomoc, vydali se okamžitě na místo.

 

„U avizovaného nákupního centra ve Zlíně – Prštném uviděli v protisměru vozidlo značky Volkswagen, jehož řidič jim světly dával najevo, že potřebuje pomoci. Policisté u něj zastavili a v rychlosti zjistili, že je potřeba jednat. Vypadalo to, že miminko přijde na svět co nevidět. Policisté nezaváhali, zapnuli světelná i zvuková výstražná znamení na vozidle a řidiče požádali, aby je v hustém odpoledním provozu následoval. V době jízdy volali do porodnice, aby zajistili ihned po příjezdu pro nastávající maminku potřebnou péči, zdravotníci je po telefonu navedli přesně na místo,“ popsala mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

 

Po pouhých sedmi minutách dorazili ke vchodu do porodnice, kde už na ně čekaly zdravotní sestry. Nastávající mamince i tatínkovi se dostalo potřebné zdravotní péče a policisté odjeli zpět ke svým povinnostem.

 

Potvrzením jejich správného odhadu situace je informace od novopečeného tatínka, který záhy volal na linku tísňového volání policie, aby oznámil, že je otcem zdravého chlapečka, který se narodil pouhých pár minut poté, co se za pomoci policistů dostali do porodnice.

 

Zlín už sice není Valašsko, ale za toto si policisté zaslouží pochvalu od všech. Takto policisty máme rádi, když opravdu pomáhají a chrání.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA