Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Policisté na koních kontrolovali chaty v okolí Luhačovické přehrady

date_range 06.Pro, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Policisté z oddělení služební hipologie u Luhačovické přehrady. Foto: PČR

Od podzimu do jara se často chataři ve Zlínském kraji mohou potkat s policisty z Oddělení služební hipologie Zlín, kteří se svými čtyřnohými parťáky v chatových oblastech obcházejí a kontrolují zabezpečení rekreačních objektů. Na koních se dostanou do míst, na která by se autem nedostali.

 

V pondělí 5. prosince kontrolovali chaty v okolí Luhačovické přehrady a blízkém okolí. „Policisté zkontrolovaný objekt označí visačkou, na které je uveden záznam, kdy a kým byl kontrolován,“ uvedla mluvčí policistů Jitrka Lysáčková.

 

Majitelé by si měli svůj majetek co nejlépe zabezpečit (kvalitními dveřmi, zámky, mřížemi, okenicemi), případně použít i elektronické zabezpečení (alarmy, kamery). V rekreačních objektech by majitelé neměli nechávat cenné věci. „V případě, že dojde k vloupání do objektu platí, nevstupovat do něj a volat tísňovou linku Policie ČR 158,“ dodala Jitka Lysáčková.

 

Policisté z oddělení služební hipologie u Luhačovické přehrady. Foto: PČR

 

Ve Zlínském kraji došlo k 30. listopadu 2022 k 61 případům krádeží vloupání do rekreačních objektů. Z toho v okrese Zlín jich bylo 20, Vsetín 33, Uherské Hradiště 4 a Kroměříž 4.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA