Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

O víkendu policisté přistihli 16 dětí pod vlivem alkoholu

date_range 19.Lis, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: PČR

Policisté z obvodního oddělení ve Valašských Kloboukách se o víkendu zaměřili na kontrolu požívání alkoholu, tentokrát ovšem nejen u řidičů, ale zejména u dětí a mladistvých, kteří navštívili noční podnik v v obci poblíž Valašských Klobouk.

 

Mladiství alkohol požívají ještě před vstupem na akci, protože vědí, že obsluha diskotéky jim na baru nenaleje. Pro majitele podniků tak může vzniknout nepříjemná situace, kdy se jim v prostorech klubu pohybují podnapilí nezletilí.

 

Výsledek dechových zkoušek u chlapců a dívek, kteří dosud nedosáhli plnoletosti, ovšem překvapil i zkušené muže zákona. „Pozitivní dechovou zkoušku ukázal displej přístroje celkem u šestnácti návštěvníků diskotéky ve věku od patnácti do sedmnácti let. Množství požitého alkoholu se pohybovalo nejčastěji kolem 0,5 promile alkoholu. Více než jednu promile alkoholu nadýchali celkem 4 mladiství, jeden chlapec a tři dívky ve věku 15, 16 a 17 let. Nejvyšší naměřená hodnota byla 1,22 promile u šestnáctiletého hocha,“ uvedla mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Všechny podnapilé děti policisté předali jejich rodičům. Upozornění o události policisté zaslali také na oddělení sociálně – právní ochrany dětí příslušného úřadu k dalšímu opatření. „V podobných kontrolách budou policisté na Zlínsku nadále pokračovat,“ dodala Kozumplíková.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA