Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Policisté si posvítili na vykradače chat

date_range 26.Úno, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Téměř dvě stě padesát chat a chalup zkontrolovali za tři dny policisté na Vsetínsku. Do akce byly nasazeny hlídky z obvodních oddělení v Horní Lidči, Rožnově pod Radhostěm a Jablůnce. Zaměřily se na to, zda nejsou rekreační objekty narušené vloupáním nebo zda v nich nepřebývají cizí nocležníci. Informovala o tom mluvčí vsetínských policistů Ludmila Brousilová.

Za poslední rok vykradli zloději na Vsetínsku podle policejních statistik nejméně osm desítek různých objektů, které slouží majitelům k odpočinku. „Rozhodli jsme se proto pravidelně kontrolovat rekreační oblasti. Včera se naše hlídky vydaly do okolí Kateřinic a Mikulůvky, ve středu policisté obcházeli chaty na Hornolidečsku a před dvěma týdny desítka policistů vyrazila do okolí Rožnovska," vyjmenovala Brousilová. Policisté při kontrolách prohlédli, zda se někdo do chaty nevloupal a jestli je dostatečně zabezpečená. „Majitelům jsme pak nechali za dveřmi lístek, který ho na kontrolu upozornil a včetně případných nedostatků."

 

Kontroly chat a chalup na Hornolidečsku   foto PČR Vsetín

 
Nejrozsáhlejší byly podle mluvčí kontroly na Hornolidečsku. Hlídky svou práci začínaly v těsné blízkosti hranice se Slovenskem a pokračovaly dále směrem do vnitrozemí.

„Poslední oblastí, kterou prošly, bylo okolí Valašské Polanky. Sto dvacet majitelů dostalo za dveře chaty či chalupy zprávu o tom, že jejich objekt byl zkontrolován," podotkla mluvčí. Součástí této informace bylo i desatero jak se případné návštěvě zloděje vyhnout a jak svůj objekt zabezpečit. Právě na Hornolidečsku byli policisté s výsledkem kontroly spokojeni. Ani v jednom případě totiž nebyla zjištěna závada.

Stejně obsáhlé, co do počtu zkontrolovaných chat, bylo i opatření na Rožnovsku. To se uskutečnilo v polovině tohoto měsíce. Policisté obešli osmdesát dva objektů na trase Valašská Bystřice – Hážovické díly, chatová kolonie Rožnov – Zubří – Staré Zubří – Zemánky – Rožnov, Láz – Horní Paseky, Sladké – chata Mír – Orbita – Eroplán. Všechny chaty byly v naprostém pořádku a policisté nenašli ani jakoukoliv známku po násilném vniknutí.

Ve čtvrtek 25. února dopoledne proběhla kontrola chat od Trojáku směrem na Mikulůvku. „Jablůnečští policisté za pět hodin prohlédli dvacet objektů. Všechny byly dostatečně zabezpečené. Policisté nenašli ani žádnou stopu, která by nasvědčovala tomu, že se chtěl někdo do některé z chaty vloupat," dodala Ludmila Brousilová. V preventivních akcích tohoto druhu policisté chtějí i nadále pokračovat.

 
-red-
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA