Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Policisté varují, nehod v regionu přibylo

date_range 28.Pro, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
V poslední době na Zlínsku narostl počet nehod se zraněním. Za uplynulý týden zranění utrpělo hned pět lidí. K poslední nehodě došlo v neděli odpoledne v centru města Zlína. Podle všeho ji zavinil velmi špatný stav osobního vozu Fiat Uno. Přestože auto bylo opatřeno známkou od technické stanice a prošlo tedy technickou kontrolou, v průběhu jízdy se z předního kola oddělil spodní čep. Řidič, který jel směrem na Vizovice, uslyšel ránu a jeho auto najednou vjelo do protisměru. Muž se sice snažil vrátit do původního pruhu a prudce brzdil, srážce s protijedoucím vozem se už ale nevyhnul. Nehodu odnesl zrněním pětiletý chlapec. Podle lékařů je hoch zraněn pouze lehce a do týdne bude v pořádku.  
 
Jednou z velmi častých příčin dopravních nehod je nedání přednosti. A to je také důvod incidentu, který se stal 22. prosince v Otrokovicích. Řidič vjel z vedlejší cesty na hlavní a tam narazil do vozu, který řídila dvaadvacetiletá žena. Ta byla zraněna a rychlá záchranná služba ji odvezla do nemocnice.
 
Z další nehody se bude zpovídat padesátiletý muž z Troubek. Havaroval v Polichně u Luhačovic v úterý 22. prosince. Najel na střed cesty, kde narazil do betonového ostrůvku. Možná by mu silnice byla dostatečně široká, kdyby před jízdou nepil. V jeho dechu ale policisté naměřili 1,51 promile alkoholu.
 
Žádáme řidiče, aby se při jízdě na sto procent věnovali řízení. K větší bezpečnosti stačí dodržovat zákon. V období svátků se samozřejmě více popíjí alkohol, to ale neznamená, že by se zároveň mělo sedat za volant. Policisté se kontrolám na silnicích rozhodně nebudou vyhýbat ani v tomto období. Pravidelné a časté kontroly snad řidiče přimějí k větší zodpovědnosti.
 
Jana Bartíková
PČR Zlín
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA