Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Policisté zabránili muži v sebevraždě

date_range 31.Bře, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Déle než měsíc se dvaatřicetiletý muž z obce poblíž Luhačovic vyhýbal nástupu do věznice. „Když si pro něj přijeli policisté, usoudil, že další život již pro něj nemá smysl a oběsil se. Naštěstí byl pokus o sebevraždu neúspěšný a policisté muži zachránili život," uvedla tisková mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Policisté z obvodního oddělení v Luhačovicích využili svých znalostí a na základě soudního příkazu k dodání muže do výkonu trestu vyrazili do obce poblíž Luhačovic, kde muž přebýval v mobilním domku na zahradě rozestavěného rodinného domu.

Na výzvy policistů ovšem nereagoval a domek odmítal opustit. Po nějaké době z domku vyběhl, vběhl do vedle stojící novostavby a zamknul se. Policisté muže opět několikrát marně vyzvali, aby vyšel ven. Po chvíli uslyšeli uvnitř několik ran a škvírou mezi domem a střechou uviděli u stropu uvázaný elektrický kabel. „Nelenili, rozbili krumpáčem skleněnou výplň dveří a uviděli muže, kterak visí u stropu. Okamžitě uřezali kabel, muže v bezvědomí uložili do stabilizované polohy a začali mu poskytovat první pomoc," řekla mluvčí. Přivolaní záchranáři udržovali s policisty kontakt a instruovali je v dalším počínání.

Po několika minutách se muž probral z bezvědomí a začal s policisty komunikovat. Ti jej udržovali při vědomí až do příjezdu záchranářů, kteří jej odvezli do zlínské nemocnice. Dechová zkouška u muže prokázala necelé dvě promile alkoholu. „Z nemocničního zařízení jej policisté hned následující den odvezli do výkonu trestu, kterému se úspěšně vyhýbal téměř pět týdnů. Dopustil se tím přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," dodala Monika Kozumplíková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA