Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Poloprázdné silnice si někteří řidiči pletou se závodní dráhou

date_range 31.Bře, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Sice s rouškou, ale příliš rychle

Poloprázdné silnice si někteří řidiči pletou se závodní dráhou. Dopravní policisté ve Zlínském kraji i přes nouzový stav v zemi stále kontrolují dodržování pravidel silničního provozu. Od pátku do neděle zjistili napříč našim krajem přes padesát řidičů, kteří překročili povolenou rychlost jak v obci, tak mimo obec. „Ve většině případů řidiče nezastavovali a přestupky oznámí správnímu orgánu. Z uvedeného počtu zjištěných přestupků se v šesti případech jednalo o překročení rychlosti ze strany řidičů motocyklu,“ upřesnila mluvčí policistů Lenka Javorková.

 

Nejvyšší rychlost mimo obec naměřili uherskohradiští policisté v pátek nad ránem na silnici I/50 u Kunovic na Uherskohradišťsku, kde jel řidič rychlostí 169 km/h. Nejvyšší překročení v obci zjistili vsetínští dopravní policisté v sobotu o půl páté odpoledne v Novém Hrozenkově. Řidiči v Toyotě tam naměřili rychlost 90 km/h. Oběma řidičům hrozí ve správním řízení stejná sankce.

 

„Pokud řidič překročí rychlost v obci o 40 km/h a více nebo mimo obec o 50km/h  a více hrozí mu ve správním řízení pokuta ve výši 5 – 10 tisíc korun a zákaz řízení na 6 měsíců až 1 rok,“ připomněla mluvčí policistů a dodala, že kontroly zaměřené na dodržování pravidel silničního provozu budou v našem kraji nadále pokračovat.

Měření rychlosti probíhá i přes nouzový stav v zemi, foto: PČR

 

Dodržování mimořádných opatření

 

Od pátku do neděle přijali policisté na lince 158 přes osmdesát oznámení, jejichž obsah se týkal nedodržování vládních a dalších mimořádných opatření. Nejvíce hlášení směřovalo na nedodržení povinnosti nosit roušku či jinou ochranu obličeje, a dále na shlukující se skupinky lidí na veřejném prostranství.  Lidé oznamovali shromažďující se občany před restaurací, dále například skupinu mladých lidí bez roušek na skateparku nebo také skupinu osob, která se po kolaudaci bytu zdržovala v noci před domem. Zjištěné přestupky policisté oznámí do správního řízení.

 

Od 16. 3. 2020, kdy platí nouzový stav, provedli policisté v našem kraji přes 4 tisíce kontrol zaměřených na dodržování mimořádných opatření.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA