Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Polští senioři navštívili Valašské Klobouky

date_range 21.Říj, 2014 featured_play_list Aktuality

 

V minulém týdnu jsme mohli opět v našem městě přivítat návštěvu z partnerského města Zelówa, která přijela na rekreační pobyt. 45 polských občanů se ubytovalo nad městem v horském hotelu Jelenovská. Ve svém nabitém programu si udělali chvilku a navštívili i Valašské Klobouky. Místní radnice pro ně připravila ukázku starých řemesel, výuku moderních tanců i komentovanou prohlídku města.
Polská výprava se skládala hlavně z klientů stacionáře pro seniory, který se vydal do Jižního Valašska na ozdravný zájezd. V rámci programu navštívili Rožnov pod Radhoštěm, Kroměříž, Luhačovice i vyřezávaný betlém v Horní Lidči.

 foto MěÚ Valašské Klobouky    …další fotky

„Ve čtvrtek 16. října jsme pro ně připravili řemeslnou dílnu v kulturním domě. Všichni měli možnost vyzkoušet si tradiční valašská řemesla: šití papučí, výrobu štípaných holubiček, pletení vlněných rukavic, předení na kolovratu nebo plstění ovčí vlny. V domě dětí a mládeže se hosté učili moderní tance pod vedením Lucie Sovadinové a Hany Tarabusové," vyjmenoval body programu místostarosta Martin Janík. Na obhlídce města a hlavně historických budov je provázel Petr Odehnal z městského muzea.

Okamžitý nápad uspořádat v hotelu taneční zábavu realizovali hosté v pátek večer a organizátorům se podařilo pozvat i naše seniory z Klubu důchodců. Přes rychlost a spontánnost celé akce se zúčastnilo osm Klobučanů.

„Vznikly tak další cenné vazby s naším partnerským městem. Příští příležitostí pro setkání bude návštěva unikátního souboru Zelówské zvonky, který pátečním koncertem zahájí 23. Valašský mikulášský jarmek," doplnil místostarosta.

Sandra Novotná Kollerová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA