Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pomaloval trafostanici v Brumově. Policie byla na místě během chvilky

date_range 01.Říj, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Michal Filák alias Prorok u svého díla, foto: redakce

Fasáda na trafostanici u základní školy v Brumově-Bylnici byla sprejery mnohokrát poškozována. Společnost E.ON, která je majitelem nemovitosti se ve spolupráci s městem rozhodla, že se pokusí této nelegální tvorbě předejít. Oslovili umělce Michala Filáka (ProroK), aby realizoval úpravu stěn budovy za pomocí graffiti.

 

Budova trafostanice dostane nový originální kabát. Na každou stěnu Michal namaluje jedno zvíře – lišku, sovu, rybu a červenou pandu. Začátek tvorby se však neobešel bez problémů. Téměř ihned po zahájení prací na místo dorazili policisté, které na podezřelé aktivity upozornili místní obyvatelé. „Majáky, příjezd jako v akčním filmu, tak rychle jsem to opravdu nečekal,“ popsal s úsměvem na tváři Michal. Policistům vše vysvětlil, ti si to ověřili a bylo po problému. Lidem se samozřejmě nediví. „Někdo si tu přijede a začne čmárat po nově natřené zdi. To by naštvalo asi každého. Navíc prvotní náčrty, které mi pomáhají odhadnout velikost a rozložení malby na celé ploše, moc pěkné nejsou,“ vysvětluje umělec.

Na stěnách trafostanice vzniká malba. Foto: redakce

Po incidentu s policisty bylo na místo instalováno stavební oplocení s vysvětlením, co se tady děje. Michal dostal reflexní vestu, na doporučení si ji ještě opatřil nápisem firmy, pro kterou momentálně vytváří tyto krásné obrazy na jinak nevzhledné budově.

 

 

„Děkujeme všímavým spoluobčanům, kteří upozornili, že se v prostoru trafostanice něco děje. V tomto případě se však jedná o dlouhodobě plánovanou akci, která by měla být realizována do konce října,“ uvedla Mgr. Hana Schnarr ze sekretariátu města Brumov-Bylnice. Vedení města věří, že se budou motivy na trafostanici líbit nejen občanům, ale také sprejerům, kteří ocení kvality jejich kolegů, kteří námět vytvářejí.

 

 

Michal Filák pochází z nedaleké Francovy Lhoty. Jak se k tomu vlastně dostal? Dá se v dnešní době uměním uživit? Nejen na tyto otázky nám poskytl odpověď v jednom z našich starších článků, který si můžete přečíst ZDE.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA