Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Populární Barumka se rychle blíží

date_range 27.Čvc, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Již za necelý měsíc, v pátek 24. srpna, odstartuje ve Zlíně 48. ročník mezinárodní automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín 2018, která se pojede jako součást nejen Mistrovství ČR v rally, ale také evropského šampionátu. Mezi tradiční partnery tohoto svátku všech motoristických fanoušků patří také Zlínský kraj. Letošní ročník podpořil částkou 2 miliony korun.

Kromě toho kraj organizátorům soutěže bezúplatně poskytne část prostor krajského úřadu, kteří zde díky tomu na několik dní najdou potřebné zázemí. Konkrétně jde o kanceláře a zasedací místnosti v 15. etáži, kde v průběhu soutěže budou sídlit ředitelství a sportovní komisaři, a také část prostor ve 14. etáži, které budou mít k dispozici techničtí komisaři a časoměřiči. V přízemí krajského úřadu (v prostoru chodby před podatelnou) bude fungovat informační servis a prodej suvenýrů pro diváky. Pořadatelé využijí také nadzemní garáže vedle budovy krajského úřadu.

foto: Czechrally.com

Jak zaznělo na tiskové konferenci, organizátoři předpokládají účast více než stovky posádek z několika evropských zemí. Velmi očekávané bude zejména pokračování dramatického souboje šestinásobného vítěze zlínské rally Jana Kopeckého s největším adeptem na evropský titul Alexejem Lukjaňukem z Ruska. Celá rally bude měřit 746 km a obsahovat 15 rychlostních zkoušek v celkové délce 212,5 km. Oproti loňskému ročníku se změnilo 40 % tratě náročných rychlostních zkoušek.

Připraven je i pestrý doprovodný program. Součástí zahajovacího programu bude Bugatti Grand Prix, kdy se na trať městského okruhu v ulicích Zlína vydají historické automobily z dvacátých a třicátých let minulého století. Podruhé se pojede Green Rally pro vozidla s elektrickým a hybridním pohonem a po loňské úspěšné premiéře se i letos uskuteční cyklovyjížďka s názvem Zlínská kola, která je určena jak pro profíky, tak pro širokou veřejnost a proběhne po trati městské rychlostní zkoušky.

Barum Czech Rally Zlín patří k nejvýznamnějším automobilovým soutěžím nejen v České republice, ale také v Evropě. Řadí se mezi nejvíce navštěvované sportovní akce u nás. Do Zlínského kraje tak každý rokem koncem srpna míří stovky až tisíce diváků z jiných koutů republiky i zahraničí, což má velký přínos pro zdejší cestovní ruch a také propagaci kraje daleko za jeho hranicemi.

Více informací je možno najít na oficiálních stránkách soutěže www.czechrally.com  

Jan Vandík

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA