Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pořadí kandidujících stran určilo losování

date_range 27.Srp, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Hlasovací lístek pro volby do Zastupitelstva města Valašské Klobouky už zná pořadí, v jakém na něm budou uvedeny kandidující volební strany. Jejich zmocněnci o tom rozhodli při losování, které proběhlo ve čtvrtek 26. srpna. Do komunálních voleb je ve Valašských Kloboukách registrováno deset kandidátních listin. Kandidáti těchto stran se budou při volbách ve dnech 15. a 16. října ucházet o 21 zastupitelských křesel.

„Losování se uskutečnilo v souladu se zákonem. Zmocněnci volebních stran osobně losovali čísla určující pořadí jejich strany na hlasovacím lístku, a to v takové posloupnosti, v jaké byly odevzdávány registračnímu úřadu jejich kandidátní listiny. Za nepřítomné zmocněnce provedli výběr losem členové komise pro losování," sdělila vedoucí odboru matriky a evidence obyvatel Eliška Olšáková. Obyvatelé Valašských Klobouk a místních částí tak obdrží před volbami jeden hlasovací lístek, na kterém budou v daném sledu v samostatných zarámovaných sloupcích uvedeny všechny kandidující strany.

 

Pořadí kandidujících stran určil los    foto MěÚ Val.Klobouky

 
Jednadvacet členů zastupitelstva může volič určit třemi způsoby. Pokud označí křížkem jednu volební stranu, dává hlas všem kandidátům této strany. Druhou možností je označení jednadvaceti jednotlivých kandidátů napříč všemi volebními stranami. Pokud ani jedna z předchozích variant volby voliči nevyhovuje, je možné oba způsoby kombinovat, tedy označit křížkem několik konkrétních kandidátů a současně volit i stranu. V takovém případě bude dán hlas jednotlivě vybraným kandidátům a z označené strany bude dán hlas podle pořadí na hlasovacím lístku pouze tolika kandidátům, kolik zbývá do počtu volených zastupitelů.

Kandidující strany budou mít pro nadcházející komunální volby tato čísla:

číslo 1 – KANDIDÁTKA MLADÝCH
číslo 2 – OBČANÉ PRO MĚSTO
číslo 3 – Komunistická strana Čech a Moravy
číslo 4 – Nový Impuls pro Valašské Klobouky
číslo 5 – Občanská demokratická strana
číslo 6 – Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová
číslo 7 – „Občanský dialog" – sdružení nezávislých kandidátů
číslo 8 – Sdružení nezávislých kandidátů z Valašských Klobouk
číslo 9 – Česká strana sociálně demokratická
číslo 10 – Nezávislé kandidátky „Ženy pro město".

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA