Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Porodnice bez poplatku a s novinkami

date_range 31.Srp, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Dodávkou elektricky polohovatelného lůžka byla dokončena modernizace dalších dvou porodních pokojů, na jejichž obnovu přispěli sponzoři i veřejnost v rámci projektu Vánoční pokoj. Porodní sály Vsetínské nemocnice tak v současné době disponují třemi nově vybavenými pokoji, kde rodička s partnerem mohou společně prožít dobu před vlastním porodem. Na největším z pokojů, kde je porodní vana, mohou přivézt na svět i potomka. Porodnice má však i jiné novinky a další připravuje.

Zmodernizované pokoje mohou maminky využít zcela bez poplatku    Foto: archiv Vsetínské nemocnice

Zmodernizované pokoje mohou maminky využít zcela bez poplatku, zrušen byl ve Vsetíně již počátkem června také poplatek za přítomnost otce u porodu. Aktuálně se porodnice připravuje na zavedení další novinky, kterou bude moderní forma analgézie. „Přístrojové vybavení v hodnotě sto tisíc korun je již objednáno, absolvovali jsme školení, od konce srpna bychom rádi rodičkám nabídli tuto novou formu útlumu bolesti. Látka se aplikuje přímo do žíly a žena si sama určuje dávku," vysvětlil zástupce primáře MUDr. Martin Janáč. Nákup bude financovat Nadační fond pro rozvoj vsetínské porodnice, prostředky se podařilo shromáždit díky benefičním aktivitám (prodej baněk, porodnického ležáku a podobně) a dalším příspěvkům. Kromě epidurální či inhalační analgézie (entonoxu) tak budou mít rodičky ve Vsetíně další možnost útlumu bolesti. „Látka se extrémně rychle odbourává, takže by neměla ovlivnit adaptaci a kondici novorozence," uvedl MUDr. Martin Janáč.

Dva porodní pokoje byly zmodernizovány, jak již bylo uvedeno, díky benefičnímu projektu Vánoční pokoj, do kterého se v závěru loňského roku zapojily tři desítky sponzorů z řad firem i jednotlivců. Velké poděkování patří všem, kteří přispěli.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA