Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Cvičení záchranářů na Kohútce

date_range 14.Úno, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Hasiči – lezci cvičili na Kohútce, foto: HZS

Tématem čtvrtečního cvičení profesionálních hasiči – lezců z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje ze stanice Uherské Hradiště byla porucha lanové dráhy.

 

V lyžařském středisku Kohútka si záchranné složky procvičily a prověřily praktické dovednosti při práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Při záchraně osob z lanovky hasiči pracovali za snížené viditelnosti a za ztížených klimatických podmínek.

 

„Námětem tohoto cvičení byla porucha lanové dráhy v době večerního lyžování, která způsobila zastavení sedaček bez možnosti dopravit převážené lyžaře do cílové stanice. Hasiči si tak měli možnost vyzkoušet použití různých lanových technik při zdolávání prostoru mezi sedačkami a následné spouštění figurantů na zem, kde byla prochladlým osobám poskytnuta první pomoc a tepelný komfort,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Hasiči – lezci cvičili na Kohútce, foto: HZS

 

Dalším cílem cvičení bylo nacvičit koordinovaný postup hasičů spolu s pracovníky lanovky, seznámit se s přístupem na sloupy lanovky, s typem sedaček a s možností použití kotvících bodů. Získané poznatky z této akce budou dále sloužit pro školení a výcvik.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi