Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Poskytovatelé sociálních služeb mohou čerpat dotace

date_range 12.Úno, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Domovy pro seniory, nízkoprahová zařízení pro mládež, pečovatelské služby, terénní odlehčovací služby, azylové domy, denní stacionáře a další poskytovatelé sociálních služeb mají možnost požádat město Valašské Klobouky o dotaci na svou činnost. Podmínkou je působení na území města, nebo poskytování služby zdejším obyvatelům. Žádosti o finanční podporu budou přijímány od 24. února do 9. března.

 

„Městský rozpočet má na dotační program pro poskytovatele sociálních služeb připraveno 600 tisíc korun. Tento způsob podpory ze strany města letos realizujeme poprvé, abychom stanovili všem subjektům stejné podmínky, které budou v souladu se systémem vícezdrojového financování služeb na území Zlínského kraje. V dřívějších letech jsme rozdělovali 350 tisíc ročně, a to na základě jednotlivých žádostí poskytovatelů,“ sdělila starostka Eliška Olšáková.

 

O dotaci může žádat subjekt zapsaný v registru poskytovatelů sociálních služeb, který byl krajem či ministerstvem pověřený poskytováním těchto služeb na území Zlínského kraje. Jeho služby by přitom měly být poskytovány na území města Valašské Klobouky, případně by jich měli i mimo toto území využívat kloboučtí obyvatelé. Prostředky jsou určeny na úhradu jejich provozních nákladů, zejména na mzdy, nájemné, úhrady za energie, materiál pro poskytování služeb a podobně.

 

„Doručené žádosti budou hodnoceny komisí, která posoudí jejich oprávněnost a na základě výpočtu stanoví výši dotací. Ta nesmí přesáhnout 50 % z celkových nákladů, které žadatel vynaložil na svou hlavní činnost v roce 2019. Orgány města následně rozhodnou o přidělení finančních prostředků,“ přiblížila postup Ludmila Cmajdálková, vedoucí odboru sociálních věcí.

 

Žádosti je potřeba předkládat na formuláři, který je ke stažení na webu města ZDE. Tamtéž poskytovatelé naleznou podrobné podmínky dotačního programu.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi