Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Postava a život svatého Václava se prolínal Nocí kostelů v Horní Lidči

date_range 30.Kvě, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Foto: obec Horní Lideč

Noc kostelů proběhla v kostele svatého Václava poprvé. Program byl plánován dlouho dopředu a zapojila se spousta dobrovolníků.

 

Vedení místní základní školy bylo osloveno s myšlenkou zpracovat jakýmkoliv způsobem patrona kostela, sv. Václava. Této výzvy se ujali nejenom učitelé výtvarné výchovy. Vznikly kresby, malby a dokonce i komiksy o životě tohoto významného světce. Perličkou na dortu byla báseň, kterou složila žákyně pátého ročníku Natálka Ščotková. Obrazy jsou vystaveny v zasedací místnosti betlému v Horní Lidči.

 

Slavnostní vernisáží výstavy „Svatý Václav očima dětí“ začala Noc kostelů. Mezitím měli návštěvníci možnost vyhlídky z věže před kostelem a prohlídky zvonů.

 

Vlastní program zahájili žáci sedmé třídy inscenací „Legenda o svatém Václavovi“ krátce před osmou hodinou večerní. Realizace posledních hodin života svatého Václava byla v jejich podání velmi působivá a sklidila obrovský potlesk.

 

Následovalo vyprávění o životě o působení rodáka z Horní Lidče, Mons. Jana Machače. Zavzpomínat na jeho příkladný život přijeli dlouholetý přítel pan Václav Brož a poslední z jeho odchovanců páter Ondřej Salvet z Prahy. Desítky návštěvníků se zaujetím poslouchaly příběh skromného a vzácného Valacha, který, ač většinu života strávil v Čechách, na své rodiště nikdy nezapomněl.

 

Koncert duchovní hudby v podání mužského a ženského sboru farnosti se nesl již zšeřelým kostelem. Po něm měli všichni přítomní možnost se občerstvit, popovídat si a prohlédnout výstavu v zasedací místnosti betlému. Akce byla zakončena chválami a adorací před svatostánkem krátce před půlnocí.

 

Noc kostelů je celorepublikovou akcí, která letos proběhla již po jedenácté. Jejím smyslem je přiblížit křesťanství široké veřejnosti prostřednictvím prohlídek, workshopů, koncertů a jiných zajímavých aktivit.

 

Noc kostelů v Horní Lidči, foto: obec Horní Lideč

[envira-gallery id=“45334″]

 

-lm-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA