Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pouťové atrakce letos v Horní Lidči nebudou

date_range 24.Zář, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

V letošním roce neproběhne v obci Horní Lideč pouť tak, jak jsme na svátek Svatého Václava byli zvyklí. Na vině jsou obavy z koronaviru. Tradice svatováclavských poutí byla v obci obnovena v roce 1990. Od té doby se především děti každoročně těšily na kolotoče, autodrom či cukrovou vatu.

 

Z rozhodnutí rady obce Horní Lideč byly zrušeny pouťové atrakce a byl také zakázán stánkový prodej pouťového zboží a občerstvení. „Tento krok jsme velmi pečlivě zvažovali, situace se nevyvíjí dobře a z dostupných informací se dá předpokládat, že se bude zhoršovat. Proto apelujeme na vaši zodpovědnost. Používání roušek, dezinfekce rukou  a dodržování odstupů. To je minimum, co pro zlepšení situace můžeme udělat,“ uvedl Josef Tkadlec, starosta obce Horní Lideč. Dodal, že děkuje za pochopení a přeje vše dobré.

 

Oslava svátku svatého Václava v hornolidčanském kostele

 

V předvečer slavnosti, v neděli 27. září v 19,00 zazní svatováclavské nešpory, modlitba za národ a státní hymna.

Kostel v Horní Lidči, foto: archiv obce

V den vlastního svátku, v pondělí 28. září v 10,00 bude sloužena slavnostní bohoslužba za všechny farníky a poutníky. Mši svatou bude celebrovat P.Pavel Macura, farář a děkan z Valašských Klobouk. Nebude chybět DH Lidečanka a slavnostní atmosféru doplní přítomnost krojovaných dětí a dospělých. Odpoledne ve 14:30 bude svátostné požehnání.

 

Bohuslužby probíhají v souladu s opatřeními, které vyšly z nařízení Ministerstva zdravotnictví v pátek 18. 9. 2020.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA