Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Požár stolárny způsobil škodu za tisíce

date_range 27.Srp, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Ve čtvrtek 26.8.2010 v 15:20 hod. byli hasiči informováni o požáru dílny v obci Jablůnka na Vsetínsku. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína s jedním zásahovým vozem, kterou postupně posílily jednotky dobrovolných hasičů obcí Jablůnka, Bystřička a Ratiboř. Uvedl to mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

„Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k požáru kotelny u stolárny. Požár jako první zpozorovali zaměstnanci vedlejší firmy, kteří si všimli kouře," řekl Mitáček. Protože ve stolárně nebyl už nikdo ze zaměstnanců, sami přivolali na pomoc hasiče. „Ještě před jejich příjezdem vzali tři své práškové hasicí přístroje, kterými se snažili hasit plameny šlehající ze střechy."

 

foto HZS Zlínského kraje     více fotek

 
Plameny se dostaly z vnitřních prostor až na střechu kotelny. Hasiči byli na místě podle slov mluvčího za sedm minut od výjezdu a rychle rozvinuli vodní proudy. „Do uzamčené kotelny naši muži pronikli násilím a kvůli dýmu museli použít dýchací přístroje. Plameny se podařilo dostat pod kontrolu asi po půlhodině zásahu," popsal zásah Mitáček. Další necelou hodinu pak trvalo celkové dohašení a likvidace požáru.

Místnost kotelny byla plná dřevěných odpadků a pilin určených k topení. Ty museli hasiči nejdříve vynosit. „Část střechy byla rozebrána a překontrolována před případným dalším rozhořením nebo rozšířením plamenů. Celý objekt s přilehlou stolárnou museli hasiči také odvětrat," pokračuje mluvčí.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Valašského Meziříčí bylo místo požáru předběžně ohledáno. Požár zničil část vybavení kotelny u stolárny a část střechy. Požárem způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 10.000 Kč. „Zásahem hasičů se podařilo uchránit okolní majetek nejméně za 500 tis. Kč. Příčina vzniku požáru je nadále v šetření, další práce a podrobné ohledání odložil vyšetřovatel na další den," dodal Ivo Mitáček.

 
-red-
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA