Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Požár u Popova zaměstnal desítky hasičů

date_range 25.Bře, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Ve středu 24.března vyjížděli opakovaně profesionální i dobrovolní hasiči na likvidace požárů v přírodním prostředí. Ty je zaměstnávaly po celé odpoledne. Nadále tak pokračuje nepříznivý trend posledních dnů, před kterým hasiči už několikrát varovali. Znovu se jednalo o požáry trávy, nízkých porostů, ale i stromů. Informoval o tom mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

K prvnímu z nich došlo necelou čtvrthodinu po poledni v katastru obce Velké Karlovice. Hlášený požár lesa tu hasila jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína, posílena o jednotky sboru dobrovolných hasičů z Velkých Karlovic, Podťatého a Karolinky.

„Oheň zasáhl louku na ploše zhruba 100 x 150 metrů. Plameny se větrem rozšířily až do blízkosti chatek a poškodily i několik ovocných stromů. Zásah trval dvě hodiny," uvedl mluvčí hasičů.

 

Rozsáhlý požár u Popova   více fotek ze zásahů z celého kraje

 
Tři minuty před půl druhou odpoledne hasiče zalarmovalo další hlášení. Jednotky profesionálních hasičů ze Slavičína a Valašských Klobouk, posíleny o jednotky dobrovolných hasičů obcí Slavičín, Štítná nad Vláří, Vlachovice a Bohuslavice nad Vláří, vyjely na likvidaci velmi rozsáhlého požáru nízkého porostu u Popova.

„Starší muž zde vypaloval travní porost se svým synem a vlivem větru se požár rozšířil na velkou plochu. Sami se snažili požár hasit, ale bylo to nad jejich síly. Navíc starší z mužů utrpěl lehké popáleniny na hlavě a ruce," popsal Mitáček.

Po dvou hodinách byl požár postupně lokalizován a uhašen. Zasažená plocha byla asi 300 x 100 metrů. „Na místo vyjel vyšetřovatel hasičů ze Zlína, který řešil nedbalost seniora v blokovém řízení. Požárem způsobené škody několika majitelů stromů však budou teprve vyčísleny," dodal Ivo Mitáček.

Krátce před sedmnáctou hodinou hořelo v regionu potřetí. Menší požár nízkého porostu u mateřské školky hasila jednotka profesionálních hasičů z Luhačovic spolu s dobrovolníky z Luhačovic a Pozlovic. K několika podobným případům vyjížděli hasiči i na Uheskohradišťsku.

 
-red-
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA