Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Požár zahradního domu ve Slavičíně způsobil úder blesku

date_range 28.Srp, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Zahradní domek zapálil blesk, ilustrační koláž

Právě blesk podle všeho může za noční požár dřevěné boudy v ulici Na Výsluní ve Slavičíně. Majitel nemovitosti hasičům ohlásil událost v úterý v 19:51 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotkám profesionálních i dobrovolných hasičů ze Slavičína.

 

V době příjezdu hasičů už byl dřevěný domek uhašen. Hasiči termokamerou zkontrolovali teplotu stavebních konstrukcí a nalezli několik skrytých ohnisek. Proto části stavebních konstrukcí rozebrali a ohniska uhasili jedním proudem vody.

Poškození zahradního domku, foto: HZS

Na místo se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. „Majitel zahradního domku vyšetřovateli sdělil, že seděl s manželkou v zimní zahradě nedaleko stojícího rodinného domu. Oba uviděli, jak do zahradního domku uhodil blesk. V době zásahu bleskem přestala fungovat elektřina i v rodinném domě. V průběhu zapínání elektriky si majitel všiml vycházejících plamenů ze zahradního domku. Vzal proto práškový hasicí přístroj a požár uhasil,“ popsal mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Zahradní domek ve Slavičíně zapálil blesk, foto: HZS

Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 20 000 korun. Škoda na elektrických přístrojích v rodinném domě bude upřesněna dodatečně. Při úderu blesku ani při hasebních pracích naštěstí nedošlo ke zranění osob.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA