Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Požár zasáhl fotovoltaiku v průmyslovém objektu

date_range 26.Bře, 2020 featured_play_list Aktuality

Ve středu v 14:57 hodin přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o požáru na střeše průmyslového objektu v obci Ludkovice na Luhačovicku. Na místo bylo okamžitě vysláno sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů s cisternami, výškovou technikou i kombinovaným hasicím automobilem.

 

„Po příjezdu na místo události a provedení prvotního průzkumu bylo velitelem zásahu upřesněno, že požár zasáhl fotovoltaiku na střeše průmyslové haly. Před příjezdem hasičů se o uhašení pokoušeli i zaměstnanci pomocí ručních hasicích přístrojů,“ uvedl mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

 

Hasiči okamžitě odpojili fotovoltaické panely. „Po natažení jednoho útočného proudu C byl požár postupně lokalizován. Po kontrole zasaženého prostoru termokamerou byla v 15:46 hodin ohlášena jeho celková likvidace a jednotky byly postupně odesílány zpět na své základny. K žádnému zranění během události nedošlo,“ dodal Pavel Řezníček.

 

Požár fotovoltaiky v obci Ludkovice, foto: HZS Zlín

 

Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů ze Zlína, který zjišťuje přesnou příčinu vzniku této události. Předběžně majitel odhadnul vzniklou škodu na 150 tisíc korun.

 

Zasahující jednotky HZS Zlínského kraje: PS Luhačovice, PS Zlín. Zasahující jednotky SDH obcí: Luhačovice, Velký Ořechov, Pozlovice, Březůvky, Ludkovice.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA