Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Požár zničil dům ve Vysokém Poli. Zasahovalo sedm jednotek hasičů

date_range 01.Bře, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Video spustíte níže

V úterý v devět hodin večer byl na tísňovou linku hasičů ohlášen požár rodinného domu v obci Vysoké Pole. Postupně bylo na místo vysláno sedm jednotek hasičů a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

 

„Po příjezdu prvních jednotek byla dřevostavba celá v plamenech. Hasiči u domu odpojili přívod elektřiny a plynu a zahájili hasební práce. Dále provedli průzkum místa požáru, zda se okolo domu či uvnitř nenachází nějaká osoba. To se naštěstí nepotvrdilo, a to ani při následném prohledání vnitřních prostor domu. O půl desáté měli hasiči požár již pod kontrolou a velitel zásahu vyhlásil lokalizaci požáru,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

K hašení rozsáhlého požáru použili hasiči celkem šest hasebních proudů vody. Zasahující jednotky: PS Slavičín, PS Valašské Klobouky, JSDHO Brumov, JSDHO Újezd, JSDHO Valašské Klobouky, JSDHO Vlachovice, JSDHO Vysoké Pole. Po uhašení přízemí domu postupně hasili půdní prostory a skrytá ohniska, která vyhledávali termokamerou.

 

Požár domu ve Vysokém Poli. Foto: HZS

 

Po desáté hodině večerní hasiči dohašovali již jen poslední místa požáru. Velitel zásahu proto rozhodl o redukci sil a prostředků. Jednotky hasičů se tak začaly vracet zpět na své základny.

 

K požářišti přijel i vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku požáru a vzniklou škodu.

 

Video ze zásahu hasičů:

Video: Radek Jatel (SDH Vysoké Pole)

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA